• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : 12 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024
کل پست ها: 70590اخبار امروز : 0
7

خانم ها در اولویت برنامه های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی

  • کد خبر : 85990
  • ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
خانم ها در اولویت برنامه های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی
سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی گفت: اولویت سازمان بهزیستی در بخش درمان، یارانه ای و پیشگیری اولیه خانم ها هستند و در این راستا طرحی را به عنوان پازک دارد که این طرح پیشگیری از اعتیاد زنان و کودکان است و کلا در تمام برنامه ها خانم ها در اولویت هستند.

فاطمه عباسی سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا؛ درباره نرخ شیوع اعتیاد زنان اظهار داشت: حدود ۹ الی ۱۰ درصد از معتادین خانم هستند و با توجه به فیزیولوژی بدنی و مادر بودن انها در معرض آسیب بیشتری نسبت به یک معتاد مرد هستند، متاسفانه وقتی یک خانم معتاد می شود زودتر از یک آقا کارتن خواب می شود زیرا که از سوی خانواده و همسرش طرد می شود و حمایت های اجتماعی کم رنگ تر است .

وی ادامه داد: اولویت سازمان بهزیستی در بخش درمان، یارانه ای و پیشگیری اولیه خانم ها هستند و در این راستا طرحی را به عنوان پازک دارد که این طرح پیشگیری از اعتیاد زنان و کودکان است و کلا در تمام برنامه ها خانم ها در اولویت هستند.

سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی درباره جمع آوری زنان معتاد متجاهر بیان کرد: ما در تمام استان ها مراکز و کمپ های درمان اعتیاد مخصوص خانم ها داریم ومراکز سرپایی، مراکز سرپناهی شبانه که هم برای آقایان وهم خانم ها داریم.

yektanet.com

عباسی درباره فرایند بازپس گیری کودکان از بهزیستی برای مادران بهبود یافته، عنوان کرد: بحث توانمند سازی زنان سرپرست خانوار است ما یک اداره کل با عنوان توانمند سازی زنان و خانواده درسازمان بهزیستی داریم که اگر آن فرد بی سرپرست یا بد سرپرست باشد و مادر سرپرست خانوار باشد، داخل مجموعه خود سازمان بهزیستی می شد و از حمایت های مختلف هم برای خود و مادر در زمینه توانمند سازی اقتصادی و توانمند سازی اجتماعی و فرهنگی انجام می شود و اگر فرد خانواده داشته باشد و مسجر شود که مادر ترک کرده و فضای امنی وجود دارد کودک دامن خانواده بازمی گردد.

وی درباره حمایت هایی که از خانم های بهبود یافته اعتیاد می شود، تصریح کرد: اگر این خانم ها دارای خانواده و همسر باشد، نمی توان به عنوان خانم سرپرست خانوار ازآنها حمایت کرد ولی رها نمی کنیم . ما در خصوص افرادی که بعد از درمان ار سیستم خارج می شوند و دوباره به سوی اعتیاد برنگردند برنامه ای با عنوان مدیریت مورد داریم؛ در این برنامه نیاز افراد به اشتغال، درمان، ودیعه مسکن یا هر مسئله ای که احتمال دارد فرد دوباره سوی اعتیاد بکشاند سعی می کنیم با امکانات و بودجه ای که داریم ، ازاین مسائل پیشگیری کنیم .

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=85990