• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
24

حضور پلیس در اطراف مدارس؛ دستگیری ۱۰۰۰ خرده فروش موادمخدر

  • کد خبر : 93138
  • ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷
حضور پلیس در اطراف مدارس؛ دستگیری ۱۰۰۰ خرده فروش موادمخدر
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از حضور پلیس در اطراف مدارس و شناسایی و دستگیری بیش از یک هزار خرده فروش موادمخدر خبر داد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سرهنگ حسین باباپور رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت صبح امروز در برنامه تلویزیونی «شهر امن» به پاکسازی اطراف مدارس از لوث وجود معتادان و خرده‌فروشان مواد مخدر اشاره و اظهار داشت: پلیس با تمام امکانات و بسیج همه نیروهای خود و حتی نیروهای سازمان‌های همکار سعی کرده که مسیرهای اطراف مدارس را از حضور و فعالیت فروشندگان مواد مخدر و معتادان متجاهر پاکسازی کند تا دانش آموزان و والدین در حین تردد صحنه‌های ناخوشایند نبینند.

سرهنگ باباپور گفت: با توجه به اقدامات پیشگیرانه و پیشدستانه پلیس مبارزه با مواد مخدر قبل از بازگشایی مدارس و برگزاری جلسات متعدد و مختلف با اصناف و کسبه و آموزش و پرورش و … و سازمان‌های تأثیرگذار حدود ۵۰ باب از منازلی که در محدوده و اطراف مدارس اقدام به فروش مواد مخدر می‌کردند شناسایی و افراد آن دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت با بیان اینکه این منازل با مجوز مرجع قضایی پلمب شدند، تصریح کرد: با اشراف اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر همچنین ۱۰۴۱ نفر از افرادی که در اطراف مدارس اقدام به فروش مواد مخدر می‌کردند نیز شناسایی و دستگیر شده و حدود ۳۸۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر را با روش‌های مختلف از سوداگران مرگ که در اطراف مدارس بودند کشف کردیم.

سرهنگ باباپور افزود: حدود ۳۱۰۰ نفر از معتادان متجاهری که در معابر منتهی به مدارس و مراکز آموزشی و علمی و فرهنگی حضور داشتند با تلاش تیم‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر و همکاری پلیس پیشگیری جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد انتقال دادیم.

وی گفت: یکی از تلاش‌های معاندین آلوده کردن جوانان به اعتیاد به مواد مخدر است که با اطلاعات خوبی که شهروندان در تماس‌های خود با ۱۱۰ داشته‌اند توانستیم این افراد را شناسایی کنیم که البته آگاهی شهروندان در این خصوص بسیار افزایش پیدا کرده است .

وی گفت: پلیس در بحث قاچاقچیان و سوداگران مواد مخدر اشرافیت و اطلاعات خوبی داشته و اجازه عرض اندام و فعالیت به آنان را نخواهد داد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=93138