• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
1

از جمع‌آوری معتادان خسته نمی‌شویم

  • کد خبر : 85996
  • 10 اسفند 1401 - 15:07
از جمع‌آوری معتادان خسته نمی‌شویم
فرمانده انتظامی تهران بزرگ بیان داشت: به مردم قول می‌دهیم که در راه جمع‌آوری معتادان خسته نمی‌شویم و تمامی آنها را جمع‌آوری می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار عباسعلی محمدیان در جلسه قرارگاه مبارزه با مواد مخدر در محله شوش و مولوی و هرندی با بیان اینکه این منطقه به دلیل پیشینه تاریخی خود نباید درگیر معتادان باشد بیان داشت: وظیفه پلیس جمع‌آوری معتادان و تحویل به غربالگری است و سایر مسئولیت‌ها و مسئولان هم مشخص هستند.

وی با اشاره به اینکه اعضای ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مشخص هستند و پلیس وظیفه مقابله و جمع‌آوری معتادان را برعهده دارد، عنوان داشت: از امروز معتادان رها نمی‌شوند و آنهایی که منع پذیرش دارند در جای مخصوص نگهداری می‌شوند. پلیس آماده جمع‌آوری معتادان است اما محدودیت‌های برای پذیرش وجود دارد.

سردار محمدیان با بیان اینکه از روز دوشنبه گذشته تا امروز به صورت ۲۴ ساعته حضور داشتیم گفت: اگرچه پایگاهی به ما اختصاص داده نشد اما پلیس پای کار بود و گشت زنی‌های خود را انجام داد پلیس ظرف ۷۲ ساعت می‌تواند تمامی معتادان را جمع‌آوری کند اما در پذیرش آنها توسط مراکز مربوطه مشکل داریم ما از جمع‌آوری معتادان خسته نمی‌شویم، آنقدر جمع‌آوری می‌کنیم و به مراکز تحویل می‌دهیم تا صدایمان به جایی برسد.

وی تصریح کرد: به مردم قول می‌دهیم که در راه جمع‌آوری معتادان خسته نمی‌شویم و تمامی آنها را جمع‌آوری می‌کنیم درمان معتاد زخم باز و معتادان بیمار از درمان سایر معتادان مهم‌تر است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه تمامی دستگاه‌ها باید پای کار باشند گفت: اینکه پلیس معتادان را جمع‌آوری کند اما متوجه شویم بخشی از دستگیری‌ها را به دلیل مشکلاتی مانند زخم باز در مراکز بازپروری پذیرش نشده‌اند صحیح نیست.

محمدیان اظهار کرد: مأموریتی را که برای جمع‌آوری معتادان آغاز کرده‌ایم با قدرت ادامه می‌دهیم و باید سایر اعضای این شورا که ترک فعل کردند وادار به انجام وظیفه شود.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری معتادان متجاهر را با جدیت شروع کرده‌ایم، گفت: امیدواریم کار به جایی نرسد که به جای تحویل معتادان به مراکز بازپروری بخواهیم آنها را در اداراتی که به وظیفه خود عمل نکرده‌اند رها کنیم.

دستگیری خرده فروش مواد مخدر

از سوی دیگر جانشین فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری فروشنده مواد مخدر محدوده قلعه نو به همراه کشف ۱۰ فقره سرقت، خبر داد.

سرهنگ حسینعلی ابن علی جانشین فرمانده انتظامی شهرستان ری در تشریح این خبر بیان داشت: در پی اخبار و اطلاعات دریافتی مبنی بر تهیه و توزیع انواع مواد مخدر در محدوده”قلعه نو”، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری این محل قرار گرفت.

وی افزود: مأموران کلانتری ۲۱۱ با انجام تحقیقات لازم و بررسی میدانی موفق به شناسایی فروشنده مواد مخدر شده و ضمن هماهنگی قضائی در یک عملیات غافلگیرانه خرده فروش را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ حسینعلی ابن علی در ادامه ابراز داشت: در بازدید از مخفیگاه متهم ۲۰۰ گرم انواع مخدر به همراه مقادیری اموال مسروقه شامل؛ ضبط خودرو، کامپیوتر خودرو، لاستیک زاپاس، تلویزیون هوشمند و فن‌های بزرگ صنعتی مسروقه کشف شد.

این مقام انتظامی افزود: متهم در تحقیقات انجام شده ضمن اقرار به بزه انتسابی به بیش از ۱۰ فقره سرقت معترف و تحقیقات در راستای شناسایی مال باختگان ادامه دارد.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان ری در پایان با بیان اینکه پس از تشکیل پرونده متهم تحویل مراجع قضائی شد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده فعالیت افراد در زمینه تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح شهر، مراتب را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=85996

برچسب ها