• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 5 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل پست ها: 70577اخبار امروز : 1
2
استاندار آذربایجان‌غربی:

محل جدید نگهداری و درمان معتادان ارومیه آماده بهره‌برداری است

  • کد خبر : 96949
  • ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵
محل جدید نگهداری و درمان معتادان ارومیه آماده بهره‌برداری است
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تمامی مراحل ساخت محل جدید نگهداری و درمان معتادان در ارومیه تمام شده و با استقرار تخت‌های جدید و فرآیند انتقال، به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر و به نقل از ایرنا؛ محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در هفتمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌غربی با تاکید بر انتقال سریع معتادان به کمپ جدید اظهار کرد: هفته آینده تمامی معتادان باید در کمپ باشند و هیچ مشکل مطابق استانداردهای تعریفی نباید شکل بگیرد.

وی با اشاره به لزوم توانمندسازی و مهارت آموزی جامعه معتادان اضافه کرد: با توجه به استانداردهای تعریف شده باید با در نظر گرفتن تمامی جوانب ضمن انجام مراحل اولیه در خصوص مهارت آموزی معتادان در بستر تعریف شده گام برداشت.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به آموزش کارآفرینی برای جلوگیری از اعتیاد جوانان افزود: نباید از زیر بار مسئولیت فرار کرد و اتفاقا مدیران حوزه هر بستری را سریع‌تر اجرایی کنند در واقع یک گام به سمت آسایش جوانان و یک گام جدی برای مبارزه با مواد مخدر برداشته‌ایم تا به دنبال آن مهارت در میان کمپ‌ها شکل بگیرد.

معتمدیان اضافه کرد: ضمن جذب سرمایه‌گذار از طریق سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش‌های تخصصی لازم در مهارت‌های مختلف ارائه شود تا معتادان پس از ترک کامل دارای یک مهارت پول ساز باشند.

وی با اشاره به زمان نگهداری معتادان گفت: قبلا با توجه به موضوعات مختلف هر سه ماه یا ۶ ماه پس از نگهداری، معتادان آزاد می‌شدند و این کار موجب عقب گرد و بازگشت معتادان به شرایط گذشته می‌شد.

وی اضافه کرد: با نگاه ویژه مقام معظم رهبری و تعریف پروسه اردوگاهی برای کمپ‌ها اکنون در بازه زمانی ۲ تا سه ساله نیز توانایی نگهداری از معتادان در کمپ‌ها را داریم.

استاندار آذربایجان غربی افزود: برای اینکه معتادان به ویژه معتادان متجاهر از بافته کلکسیون مشکلات روحی و جسمی خارج شوند، نیاز به ارائه خدمات همه جانبه دولتی دارند که خدمات پزشکی، روانشناسی، بهزیستی، ورزشی و مهارتی جزئی از این شاخص‌ها هستند.

معتمدیان با اشاره به تغییر نگاه در کمپ‌ها گفت: یکی از مهمترین رویکردها در واقع تغییر نگاه به معتادان در کمپ‌ها است و نباید دیدگاه تحقیری و نادیده پنداری به آنها داشت که در صورت اصلاح این رویه مطمئنا به دستاوردهای خوبی می‌توان دست یافت.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=96949

برچسب ها