• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 5 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل پست ها: 70577اخبار امروز : 1
1

استفاده از برنامه‌های به روز آموزشی، به فرآیند درمان معتادان کمک می‌کند

  • کد خبر : 96747
  • ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۴
استفاده از برنامه‌های به روز آموزشی، به فرآیند درمان معتادان کمک می‌کند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در بازدید از کمپ نگهداری معتادین متجاهر و اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان گفت: بهره‌مندی از برنامه‌های علمی و به روز آموزشی و اصلاحی در مراکز نگهداری معتادان می‌تواند ضمن کمک به فرآیند درمان معتادان، جرائم مربوط به مواد مخدر را نیز کاهش دهد.

خراسان رضوی- علی زندی در این بازدید که با هدف ارزیابی اثربخشی برنامه‌ها و سیاست‌های مربوط به مبارزه با مواد مخدر و مشارکت با مسئولین زندان در ایجاد راهکارهای درمان مؤثر اعتیاد در مراکز تأمینی و تربیتی انجام شد، ضمن تأکید بر توسعه تعامل همکاری هدفمند دوجانبه گفت: باید از ظرفیت همه دستگاه‌های متولی و اجرایی در جهت مبارزه با مواد مخدر و آسیب‌های ناشی از آن استفاده کرد.

وی خاطر نشان کرد: بهره‌مندی از برنامه‌های علمی و به روز آموزشی و اصلاحی در مراکز نگهداری معتادان می‌تواند ضمن کمک به فرآیند درمان معتادان، جرائم مربوط به مواد مخدر را نیز کاهش دهد.

زندی از کارگاه‌های اشتغال مراکز بازدید و از نزدیک در جریان اجرای برنامه‌های آموزشی و حرفه‌آموزی زندانیان قرار گرفت و از دو تخته فرش نفیس بافته شده توسط زندانیان اردوگاه نیز رونمایی کرد.

همچنین سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان‌های استان، ضمن تشریح اهم اقدامات و برنامه‌های انجام شده در راستای بهبود و ارتقاء سلامت روان زندانیان معتاد و همچنین کاهش آسیب‌های اعتیاد در زندان، حرفه‌آموزی و کاردرمانی را رویکرد اصلی در باز اجتماعی کردن زندانیان دانست و گفت: با توسعه زیرساخت‌های حرفه‌آموزی در اردوگاه نگهداری محکومین مواد مخدر و ایجاد اشتغال، می‌توان فرآیند اصلاح و بازسازگاری زندانیان و درمان معتادان را سرعت بخشید.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=96747

برچسب ها