• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
4

طرح ساماندهی و صیانت از معتادین متجاهر در ایام نوروز در شهرهای مازندران اجرا می‌شود

  • کد خبر : 96648
  • ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۷
طرح ساماندهی و صیانت از معتادین متجاهر در ایام نوروز در شهرهای مازندران اجرا می‌شود

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مازندران با اشاره به در پیش رو بودن ایام نوروز بر لزوم استفاده از کلیه ظرفیت‌های موجود برای اجرای مناسب طرح ساماندهی و صیانت از معتادین متجاهر در شهرهای استان تأکید کرد.

مازندران- علی شیرازی به همراه سرهنگ جعفری رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان و نمایندگان بهزیستی در ایام الله دهه فجر سال‌جاری از مرکز اقامتی مجاز احیاگران راه سلامت بانوان با مدیریت خانم حکمیه نورعباسی در شهرستان عباس‌آباد و مرکز اقامتی نسیم سلامت مردان با مدیریت غلامرضا ریحانی در تنکابن- نشتارود بازدید کردند.

وی در دیدار با مدیران این مراکز اقامتی، اقدامات دستگاه‌های متولی امر مبارزه با مواد مخدر مازندران را در دولت سیزدهم تا به امروز مثبت ارزیابی کرد و گفت: اگر در جایی ضعفی وجود دارد حل شود؛ در غیر این صورت باید دستگاه‌های مسئول که نسبت به وظایف خود کم‌کاری کردند پاسخگو باشند زیرا تعلل در این امر نابخشودنی است.

دبیر شورا با اشاره به در پیش رو بودن ایام نوروز بر لزوم استفاده از کلیه ظرفیت‌های موجود برای اجرای مناسب طرح ساماندهی و صیانت از معتادین متجاهر در سطح شهرهای استان تأکید کرد و گفت: توجه جدی به برنامه اصلی ستاد مبارزه با موادمخدر کشور با عزم جدی شورای هماهنگی استان و همت سازمان‌های متولی اعم از شهرداری‌ها انجام می‌شود تا زمینه بازگشت دوباره معتادین متجاهر به زندگی و جامعه فراهم شود.

شیرازی با اشاره به اهمیت آشنایی کلیه مدیران مراکز اقامتی و خدمتگزاران با قوانین و مقررات و رعایت استانداردهای لازم و توجه به شاخص‌های امنیت و سلامت تصریح کرد: کلیه تمهیدات لازم برای نگهداری مناسب بیماران و مدیریت بهداشت و درمان، رعایت ایمنی، حفاظتی و تجهیزاتی در جهت جلوگیری از هرگونه حادثه باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی در جمع بیماران در حال بهبودی مراکز یاد شده حاضر و در فضایی صمیمی ضمن استماع مشکلات بیماران و ابراز رضایتمندی از سعی و تلاش بیماران در بهبودی و برگشت به خانواده، افزود: بیماران مراکز اقامتی، با لطف خدا و تقویت باورهای دینی و عقیدتی و همت خویش توانستند بر افیون خانمان‌سوز اعتیاد پیروز شوند تا جایی که مصرف هیچ‌گونه مواد داروئی و غیر داروئی حتی دخانیات از سوی افراد دیده نمی‌شود.

دبیر شورا با تأکید بر اهمیت تقویت اراده و توانایی بهبودیافتگان و توجه به متد درمانی پرهیز مداری اظهار امیدواری کرد: می‌توان با مراعات مداخلات پس از درمان اعتیاد بعد از مدتی از پایان دوره اقامت و ترک اعتیاد، مجدد دچار لغزش نشوند و با مشارکت سازمان‌های متولی اعم از بانک‌های عامل، کمیته امداد، بهزیستی و کار و رفاه امور اجتماعی در بازتوانی و اشتغال‌زائی خود و خانواده اقدام نمایند.

شیرازی در جمع بهبودیافتگان مراکز اقامتی احیاگران راه سلامت بانوان و نسیم سلامت مردان با اشاره به لزوم تقویت باورهای دینی، اشتغال و ورزش افزود: این سه مقوله مهم برای جلوگیری از عود بهبودیافتگان و ماندگاری در ترک اعتیاد جز بهترین راهکار کمک کننده برای کاهش خطر عود مجدد و مؤثرترین عامل برای بازگشت فرد به خانواده و جامعه بهبود جامعه‌پذیری، غلبه بر خطرها مؤثر می‌باشد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=96648

برچسب ها