• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 5 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل پست ها: 70577اخبار امروز : 1
1

متولیان درمان اعتیاد باید در کنار بازپروری معتادان به وضعیت روحی آنان توجه کنند

  • کد خبر : 96439
  • ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
متولیان درمان اعتیاد باید در کنار بازپروری معتادان به وضعیت روحی آنان توجه کنند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران تأکید کرد: متولیان امر درمان اعتیاد با تمرکز جدی بر پروتکل‌های ابلاغی مراقبتی و درمانی در کنار بازپروری جسمانی معتادان به وضعیت روحی افراد توجه کنند.

مازندران- علی شیرازی در کارگاه آموزشی یک روزه ساماندهی فعالیت مدیران و مددیاران مراکز اقامتی مجاز سطح استان که به منظور آشنایی خدمتگزاران و عوامل اجرائی مراکز اقامتی مجاز سطح استان برگزار شد، گفت: اجرای دقیق ماده ۱۵ قانون در استان می‌بایست با تمرکز جدی بر پروتکل‌ها و استانداردها پری مراقبتی و درمانی انجام شود.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش مدیران مراکز اقامتی در خصوص پذیرش، نگهداری و درمان معتادین، بیان داشت: از آنجا که اعتیاد به مواد مخدر و روان‌گردان‌ها به‌صورت عام از مهم‌ترین حوزه‌های تهدید سلامت و امنیت عمومی جامعه بشمار می‌رود، همکاری و اقدام دقیق و مستمر مدیران مراکز ماده ۱۶ در چارچوب دستورالعمل‌های ابلاغی مورد انتظار می‌باشد و در این خصوص حفظ شان و امنیت بیماران خود معرف، عدم اعمال خشونت و حفظ حقوق انسانی آنان و ارتقای کیفیت درمان بیماران مورد از اهمیت والایی برخوردار می‌باشد.

دبیر شورا با اشاره به اهمیت اولویت بخشی به طرح‌های دولت و تأکیدات دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور مبنی بر اجرای صحیح طرح درمان و بازتوانی معتادین افزود: اجرای طرح با نظارت مستمر و مؤثر بر فرآیند پذیرش، نگهداری، درمان، بازتوانی و اشتغال زائی، با رعایت کامل پروتکل‌های مراقبتی و درمانی اعمال گردد.

شیرازی بر اهمیت آشنایی کلیه مدیران مراکز اقامتی و خدمتگزاران با قوانین و مقررات و رعایت استانداردهای لازم و توجه به شاخصه‌ای امنیت و سلامت تصریح کرد: کلیه تمهیدات لازم برای نگهداری مناسب بیماران و مدیریت بهداشت و درمان، رعایت ایمنی، حفاظتی و تجهیزات و فوریت‌های امدادی در جهت جلوگیری از هرگونه حادثه باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

گفتنی است با پیگیری و هماهنگی انجام شده، کلاس آموزشی – توجیهی با عنوان ساماندهی فعالیت خدمتگزاران و مددیاران اعتیاد در مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی توسط دکتر قلندری معاون توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان در اداره کل بهزیستی استان تشکیل شد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=96439

برچسب ها