• امروز : شنبه - ۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 18 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 0
3

تأکید بر بهره‌گیری از توان و ظرفیت مردم برای حل معضلات اجتماعی

  • کد خبر : 96332
  • ۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۱
تأکید بر بهره‌گیری از توان و ظرفیت مردم برای حل معضلات اجتماعی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مازندران بر بهره‌گیری از توان و ظرفیت مردم برای حل معضلات اجتماعی تأکید کرد.

مازندران- علی شیرازی در هشتمین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان که به ریاست فریبا بریمانی رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری و با حضور نمایندگان سازمان‌های عضو کمیته، تشکل‌های مردمی استان و کارشناسان ذی‌ربط در محل سالن جلسات اداره کل بهزیستی استان مازندران برگزار شد، با تأکید بر اهمیت همراهی کلیه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و جریان سازی رسانه‌ای و تبلیغات فراگیر و هوشمندانه تصریح کرد: می‌بایست بر اساس سیاست‌های ابلاغی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و استاندار و ریاست شورای هماهنگی با پشتوانه اعتماد مردمی نسبت به تحقق برنامه‌های دولت مردمی سیزدهم اقدام جهادی کرد.

وی تصریح کرد: راه برون رفت از آسیب‌های اجتماعی در جامعه یک مدیریت علمی و عقلایی است و باید از توان و ظرفیت مردم برای حل معضلات اجتماعی بهره ببریم و در این راستا اجرای طرح یاری گران زندگی در ابعاد مختلف آموزش و پرورش، روستا و مجمع خیرین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

دبیر شورا؛ اعتیاد به مواد مخدر را از مخرب‌ترین آسیب‌های اجتماعی در جوامع دانست و افزود: اعتیاد به مواد مخدر بنیان خانواده‌ها را متزلزل می‌سازد به همین جهت باید با همدلی همگانی به امر پیشگیری و مبارزه با آن پرداخت.

شیرازی با اشاره به اینکه در استان مازندران از مدل‌های مختلف علمی روش‌های درمان اعتیاد استفاده می‌شود، تصریح کرد: درمان اعتیاد به مواد مخدر با دشواری فراوانی همراه است و به همین دلیل باید به‌صورت دقیق و کارآمد به بررسی ابعاد آن پرداخته شود تا با اعتقاد به مقدم بودن پیشگیری بر درمان، اقدام شود.

فریبا به ریمانی، مدیرکل بهزیستی مازندران و رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی استان مازندران ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) و نام‌گذاری این روز به نام روز مددکار و با اشاره به چند وجهی بودن مسائل اجتماعی گفت: مسائل اجتماعی مقوله‌هایی هستند که علل و عوامل متعدد دارند.

وی با ارائه گزارشی جامع از اقدامات کمیته از ابتدای سال تاکنون تأکید کرد: در راستای سیاست‌های ابلاغی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و با همکاری دستگاه‌های عضو و مرتبط کمیته، برنامه‌های متنوع و فراگیر در این بخش شاهد بودیم. وی اظهار امیدواری کرد تا با جذب حداکثری اعتبارات تخصیصی حوزه فرهنگی و پیشگیری بتوان خدمات مؤثر‌تری به جامعه هدف ارائه کنیم.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳۰ مرکز مشغول به ارائه انواع درمان اعتیاد در سطح استان می‌باشند، گفت: این مراکز به‌صورت علمی و انجام بازآموزی روش‌های جدید، مشغول خدمت به گروه هدف هستند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=96332

برچسب ها