• امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 19 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
کل پست ها: 70760اخبار امروز : 1
2
معاون حقوقی و نظارت گمرک:

دستورالعمل نحوه پرداخت پاداش به کاشفان مواد مخدر در گمرک ابلاغ شد

  • کد خبر : 97015
  • ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۱
دستورالعمل نحوه پرداخت پاداش به کاشفان مواد مخدر در گمرک ابلاغ شد
دستورالعمل نحوه پرداخت پاداش به عوامل کشف مواد مخدر با هدف افزایش توان انگیزشی، قدردانی از خدمات برجسته همکاران و توجه ویژه به سرمایه انسانی در این عرصه مهم و حساس تدوین و به گمرکات ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر و به نقل از روابط عمومی گمرک ایران؛ دکتر ابراهیم نقدی معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران با اعلام این خبر گفت: بمنظور جبران بخشی از خدمات همکاران فعال در حوزه مبارزه با ورود، خروج و ترانزیت مواد مخدر، دستورالعمل پرداخت پاداش به ماموران موثر در کشف انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی تدوین و پس از تایید نهایی از سوی معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران، به گمرکات ابلاغ گردید.

معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران با تاکید بر اینکه همکاران خدوم گمرکی به عنوان مرزبانان اقتصادی در تمامی مبادی مجاز ورودی و خروجی رسمی کشور در راستای سیاست‌های کلان و قوانین و مقررات مصوب مشفول خدمت و انجام رسالت خویش هستند، افزود: گمرک نقش بسیار پر رنگی در حوزه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و پیشگیری از ورود و خروج کالاهای ممنوعه ایفا می کند که میزان کشفیات انواع مواد مخدر توسط گمرک گویای زحمات کارکنان زحمتکش گمرک در مرزهای شرقی، غربی، جنوبی و شمالی کشور است.

وی با اشاره به نقش مهم و حساس گمرک در مبارزه با مواد مخدر ، اظهار داشت: همکاران عزیز با عنایت به اهمیت نقش گمرک در مبادی رسمی در راستای مبارزه با مواد مخدر، با بهره گیری از دانش و تجربه و اطلاعات موجود در سامانه های هوشمند و تجهیزات نوین آشکار ساز و سگ های مواد یاب همچون گذشته و بیش از پیش به این رسالت انسانی و بشردوستانه و قانونی اقدام می کنند.

دکتر نقدی ابراز امیدواری کرد، با تدوین و نهایی شدن دستورالعمل قدردانی از کاشفان مواد مخدر و افزایش حمایت های مادی و معنوی از همکاران ساعی و پرتلاش گمرک، در این عرصه گام های موثرتری برداریم.

 به گفته وی، گمرک جمهوری اسلامی ایران نقش برجسته و ممتازی از حیث مبارزه و کشف مواد مخدر در بین گمرکات دنیا دارد.

شایان ذکر است، در سال جاری ۳ تن و ۸۲۸ کیلو گرم انواع مواد مخدر توسط مأموران گمرک کشف شده است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97015

برچسب ها