• امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 19 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
کل پست ها: 70761اخبار امروز : 2
8

چگونگی پوشش بیمه‌ای درمان اعتیاد / تاکید بر اصل محرمانگی اطلاعات بیماران

  • کد خبر : 92665
  • ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۹
چگونگی پوشش بیمه‌ای درمان اعتیاد / تاکید بر اصل محرمانگی اطلاعات بیماران
سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران جزئیات پوشش بیمه‌ای درمان اعتیاد را تشریح کرد و گفت: در حال حاضر در استان تهران ۳۶ مرکز ترک اعتیاد سرپایی طرف قرارداد داریم و بر اساس مصوبات هیئت دولت خدمات سرپایی درمان اعتیاد مشتمل بر سم‌زدایی و مشاوره‌های روان درمانی، درمان نگه‌دارنده و… تا ۷۰ درصد تعرفه دولتی را در مراکز دولتی پرداخت می‌کنیم.

دکتر محمد غلام‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص تغییر پروتکل‌های درمان اعتیاد، گفت: در حال حاضر با مراکز ترک اعتیاد سرپایی و مراکز MMT خصوصی و دولتی قرارداد می‌بندیم و بر اساس مصوبات هیئت دولت، خدمات سرپایی درمان اعتیاد مشتمل بر سم‌زدایی و مشاوره‌های روان درمانی، درمان نگه‌دارنده و… تا ۷۰ درصد تعرفه دولتی را پرداخت می‌کنیم.

وی افزود: برای افراد بی‌بضاعت و کودکان کمتر از ۱۴ سال نیز با معرفی‌نامه بهزیستی تا ۹۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهیم.

او تاکید کرد: در حال حاضر در استان تهران ۳۶ مرکز ترک اعتیاد سرپایی طرف قرارداد داریم و در پرداخت‌های این بخش هم به روز هستیم.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران، اظهار کرد: اطلاعات نوع درمان انتخابی و مراحل درمانی،‌ اطلاعات مرکز درمان، تشکیل پرونده الکترونیکی بیمه درمان اختلال مصرف مواد و… همگی با رعایت اصول محرمانگی و امنیت ثبت می‌شود.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=92665