• امروز : جمعه - ۴ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 3 - رمضان - 1444
  • برابر با : Friday - 24 March - 2023
کل پست ها: 68765اخبار امروز : 0
1

اهمیت آموزش های پیشگیری از اعتیاد به دهیاران و بخشداران

  • کد خبر : 82767
  • 17 آبان 1401 - 16:09
اهمیت آموزش های پیشگیری از اعتیاد به دهیاران و بخشداران
دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: دهياران و بخشداران بايد آموزش هاي لازم را در جهت اجرای صحیح روش‌هاي پيشگيري از اعتياد، انواع موادمخدر، تأثيرات و عوارض آن ها را فرابگیرند و به مردم منطقه مربوطه اطلاع رساني کنند.

مرکزی- اکبر شایسته فرد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمین گفت: با توجه به اهمیت آموزش و آگاهسازی باید دهیاران و بخشداران در سطح روستاها با حساسیت بیشتری در اجرای برنامه های مصون سازی روستاییان از حیث آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد تلاش کنند.
وی افزود: با توجه به اهمیت برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری در کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد، باید آموزش ها و آگاهسازی تمامی اقشار جامعه از جمله دانش آموزان و دانشجویان اولویت برنامه های آموزشی قرار گیرد.
دبیر شورا با تأكيد بر اينكه مبارزه با مواد مخدر نيازمند مشاركت همگاني و عزم ملي است، گفت: وظيفه همه ما اين است كه با حساسيت بيشتري موضوع پیشگیری از مواد مخدر را دنبال كنيم تا جامعه سالم بماند و بتواند به فعاليت اجتماعي خود را به سلامت ادامه دهد.
شایسته فرد عنوان كرد: دهياران بايد در جهت اجرای صحیح روش هاي پيشگيري از اعتياد، انواع مواد مخدر، تأثيرات و عوارض آن ها، آگاهي از كشت احتمالي گياهان ممنوعه و برخورد قانوني با آن ها، آموزش هاي لازم را فرابگیرند و به مردم منطقه مربوطه اطلاع رساني کنند.
وی افزود: امروز دشمن درصدد است با استفاده از ترويج گل در بين جوانان و تشويق آنان به مصرف اين ماده روانگردان نظام اجتماعي جامعه را با مشكل مواجه سازد.
دبیر شورا با بيان اينكه فرماندار به عنوان رئيس شوراي هماهنگي همواره حمايت هاي لازم را از دستگاه ها بمنظور پيشبرد سياست هاي كلي نظام در جهت مبارزه مؤثر با مواد مخدر داشته است، گفت: ما به عنوان دبيرخانه شورا از برگزاري كلاس هاي آموزشي در محيط¬هاي مختلف استقبال مي كنيم به خصوص آن كه اگر جامعه هدف متشكل از زنان و نوجوانان باشد.
در پایان حکم ریاست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمین صادره از ستاد مرکزی توسط دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به دکتر کمانکش فرماندار شهرستان تقدیم شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=82767
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی
  • 89 بازدید
  • بدون دیدگاه

برچسب ها