• امروز : جمعه - ۱ بهمن - ۱۴۰۰
 • برابر با : 18 - جماد ثاني - 1443
 • برابر با : Friday - 21 January - 2022
کل پست ها: 66522اخبار امروز : 0
0

راه اندازی پویش “مرا دریاب” در کرمانشاه

 • کد خبر : 75514
 • 18 دی 1400 - 16:10
راه اندازی پویش “مرا دریاب” در کرمانشاه
سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه از راه اندازی پویش "مرا دریاب" با هدف پیشگیری از اعتیاد در استان خبر داد.

کرمانشاه- کیوان گل‌آوری در این رابطه گفت: معاونت اجتماعی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با همکاری و حمایت دبیرخانه شورا به منظور آگاهسازی و مصونیت بخشی آحاد جامعه بویژه خانواده ها، جوانان و نوجوانان و… در مقابل اعتیاد و آسیب های اجتماعی، اقدام به راه اندازی پویشی تحت عنوان “مرا دریاب” نموده است.
وی افزود: دستور العمل اجرایی این پویش، به کلیه سپاه شهرستان ها و نواحی استان ابلاغ شده و فعالیت های مورد انتظار در فضای حقیقی و بستر مجاز و رسانه ها لازم الاجراء می باشد.
وی افزود: این پویش در پنج محور ذیل به مرحله اجرا در آمده است:

 1. پویش “آینده ات را دریاب” با هدف حساس سازی و انذار نوجوانان و جوانان به سوءمصرف سیگار، مواد مخدر بویژه ماده گل، مشروبات الکلی.
 2. پویش “مراقب فرزندت باش” با هدف حساس سازی والدین، خانواده ها و نخبگان به وضعیت ناهنجار، تهیه، توزیع مصرف مواد مخدر بویژه مخاطرات گل.
 3. پویش “حامی فرزندان خود باشیم” ویژه حمایت مادی و معنوی از تیم های ورزشی و تقبل بخشی از هزینه های ورزشی به عنوان راهکارهای موفق برای مبارزه با عتیاد و گرایش بیش از پیش نوجوانان و جوانان به ورزش بعنوان جایگزینی سالم برای غنی سازی اوقات فراغت و شکوفایی استعدادهای ایشان.
 4. پویش “دستم را بگیر” ویژه افراد درگیر با اعتیاد به منظور جلب حمایت های مادی و معنوی جامعه از افرادی که در این ورطه افتاده و نیازمند یاری و دستگیری هستند.
 5. پویش “مرا رها کن” ویژه اعلام انزجار، انذار و تغییر نگرش تهیه کنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر.
  سرپرست شورا ادامه داد: در بهمن ماه سالجاری جشنواره ای با همین نام به منظور جمع آوری، ارائه و بررسی اقدامات انجام شده در دو بخش ذیل برگزار می شود:
  الف) تولیدات:
   تولیدات فضای مجازی: (فیلم کوتاه، انیمیشن، موشن گرافی، کلیپ، عکس نگاشت، استوری، پوستر و…
   سایر تولیدات: عکس هنری، نقاشی کودکان ، کاریکاتور، مقاله، نمایشنامه، شعر، سرود، نمایش، دلنوشته کودکان
  ب) تجلیل از فعالان پیشگیری و درمان اعتیاد
  گل آوری در پایان گفت: اقدامات ارزنده ای همچون برگزاری ۲۵ نشست آگاه سازی ویژه نوجوانان و جوانان، برگزاری ۱۷ نشست آگاهسازی ویژه والدین دانش‌آموزان، گروه‌های استعدادیاب و آموزش ورزشی در سطح محلات به تعداد ۱۵۰ نفر برای شناسایی و ارائه آموزش های حرفه ای ورزشی به نوجوان مستعد محلات، برگزاری مسابقات ورزشی تیمی ۱۵ مسابقه ورزشی در سطح محلات، برگزاری پیاده روی و کوهپیمایی ورزشی در سطح کارکنان و محلات و تهیه و تولید کلیپ انتشار در فضای مجازی انجام شده است.
لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=75514
 • ارسال توسط :
 • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمانشاه
 • 76 بازدید
 • بدون دیدگاه