• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
1

افزایش مشارکت اجتماعی رمز موفقیت سازمان های مردم نهاد است

  • کد خبر : 98894
  • ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۹:۴۱
افزایش مشارکت اجتماعی رمز موفقیت سازمان های مردم نهاد است
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان یزد گفت: پیشگیری و مقابله با اعتیاد نیازمند عزم ملی، مشارکت همگانی و ابتکار عمل جمعی است و همه ما موظف به استفاده از تمامی ظرفیت ها و توان خود در این مسیر هستیم.

یزد- محمدحسین امامی در دومین جلسه کمیته توسعه مشارکتهای مردمی و سازمانهای مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که با هدف ارائه برنامه تشکل های غیردولتی در سالجاری و ابلاغ برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر و با حضور اعضای کمیته توسعه مشارکتهای مردمی و تشکل های فعال در شهرستانهای استان برگزار شد، گفت: پیشگیری و مقابله با اعتیاد نیازمند عزم ملی، مشارکت همگانی و ابتکار عمل جمعی است و همه ما موظف به استفاده از تمامی ظرفیت ها و توان خود در این مسیر هستیم.

وی زنگ خطر اعتیاد را برای همه افراد جامعه دانست و گفت: در جامعه با موج خطر اعتیاد و آسیب های ناشی از آن مواجه هستیم که باید ضمن شناسایی دقیق جامعه هدف، تدابیر و اقدامات لازم به منظور پیشگیری و مقابله با مواد مخدر اتخاذ شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان با اشاره به اینکه کاهش سرمایه اجتماعی به افراد جامعه آسیب می زند و راه را برای جرائم و معضلات مختلف باز می کند، مهمترین فلسفه وجودی سمن ها را تقویت مشارکت مردمی و افزایش سرمایه اجتماعی دانست.

امامی ابراز امیدواری کرد که با حمایت های مادی و معنوی از سازمانهای مردم نهاد و بسترسازی جهت انجام فعالیتها از سوی دستگاههای دولتی، شاهد پیشرفت و تعالی سمن ها بوده و با ارائه برنامه های خلاقانه و استفاده از ابزارهای رسانه ای و ظرفیت فضای مجازی در راستای پیشگیری و کنترل اعتیاد در جامعه قدم برداریم.

مدیران سمن ها نیز به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و ارائه پیشنهادات و برنامه های خود در راستای برگزاری هرچه بهتر هفته مبارزه با مواد مخدر در سال جاری پرداختند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=98894

برچسب ها