• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
2

لزوم تقویت مهارت «نه گفتن» به فرزندان

  • کد خبر : 98881
  • ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۹:۲۸
لزوم تقویت مهارت «نه گفتن» به فرزندان
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کردستان بر تقویت مهارت «نه گفتن» به فرزندان به منظور پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد.

کردستان- دکتر علی محمد پناه در کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد اتاق اصناف با تاکید بر ضرورت نظارت بر رفتار فرزندان گفت: اگر ما به واقع دغدغه‌مند آینده فرزندان خود هستیم باید بر رفتار آنها بخصوص در سنین نوجوانی و جوانی نظارت داشته باشیم تا بتوانیم از مخاطراتی که سوداگران مرگ از طریق شگرد های مختلف سعی در آلوده کردن آنها را با استفاده از نا آگاهی و غفلت خانواده دارند در امان بمانیم.

وی بر نقش ابزارهای فرهنگی و پیشگیری در کاهش ابتلا به اعتیاد در جامعه اشاره داشت و تصریح کرد: یکی از حوزه های بسیار مهم و تاثیر گذار در مبارزه توامان با مواد مخدر و روانگردان ها «حوزه فرهنگی و پیشگیری» است که امروزه تمام دنیا بر آن تاکید دارند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان بیان داشت: مهارت نه گفتن بسیار مهم است و با کسب فرد به راحتی می تواند در برابر تعارف موادمخدر گروه همسالان و دوستانش نه بگوید که این گام بسیار مهمی در راستای کاهش اعتیاد در جامعه است.

محمدپناه بیان کرد: شما بازاریان به عنوان سفیران پیشگیری از اعتیاد ما بشمار می روید لذا از شما انتظار می رود با شروع کسب و کار خود در هر حرفه ای مواظبت لازم را در خصوص اعتیاد داشته و دیگران از این بلای خانان سوز آگاه سازید.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=98881

برچسب ها