• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
1

مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی به امر پیشگیری و مبارزه با اعتیاد ورود کنند

  • کد خبر : 98862
  • ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۴
مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی به امر پیشگیری و مبارزه با اعتیاد ورود کنند
استاندار مازندران با اشاره به افزایش کشفیات مواد مخدر در این استان، گفت: پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر نیازمند برنامه ریزی موثر و فرهنگ سازی است و مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی به امر پیشگیری و مبارزه با اعتیاد ورود کنند.

مازندران- یوسف نوری در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران در ساری، افزود: مسئولان دستگاه های اجرایی ذیربط و خانواده در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر باید اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت های مردمی در امر مبارزه با مواد مخدر تاکید و اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر نیازمند استفاده از ظرفیت های مردمی و مشارکت همه جانبه آنان است.

نوری، تصریح کرد: هیات های مذهبی و گروه های قرآنی نیز از ظرفیت های مناسبی در راستای جلوگیری و مبارزه با مواد مخدر برخوردار هستند و می توانند در این بخش فرهنگ سازی داشته باشند.

مقام عالی دولت در مازندران، ادامه داد: مشارکت مردم و خانواده ها در امر مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد باید جدی گرفته شود و یک برنامه مدونی نیز در این راستا باید تهیه کنند.

نوری بر لزوم رفع مشکلات و موانع فراروی در امر مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: علاوه بر رفع معضلات، مردم نیز باید پای کار باشند.

وی اظهار کرد: شهرداران مطابق با آن چه که در قانون تکلیف شده است باید نسبت به انجام وظایف محوله در راستای فرهنگ سازی مناسب در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر، به وظایف خود عمل کنند.

استاندار مازندران، افزود: مبارزه با مواد مخدر یک موضوع جدی است و پژوهش های بنیادی در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر باید توسط مراکز دانشگاهی در دستور کار قرار گیرد و پایان نامه ها نیز مطابق با این اصل مهم تهیه شود.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=98862

برچسب ها