• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
1

کشف مواد مخدر در کردستان ۹۳ درصد افزایش یافت

  • کد خبر : 98800
  • ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۶
کشف مواد مخدر در کردستان ۹۳ درصد افزایش یافت
جانشین فرمانده انتظامی کردستان گفت: از ابتدای سال تا 18 خرداد، 263 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 93 درصد بیشتر است.

کردستان- سردار لطف‌الله دارابی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: در مدت مذکور بیشترین مواد مخدر کشف شده، تریاک، گل و گراس بوده است.

وی با بیان اینکه طرح های ۶ گانه مقابله با مواد مخدر در ۳۹۳ مورد اجرا شده است، افزود: در قالب همین طرح‌ها، ۳۲ هزار و ۱۴۶ عدد قرص روان گردان در استان کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی کردستان آمار دستگیر شدگان در رابطه با مواد مخدر در قالب این طرح ها را ۹۲۳ مرد و ۱۳ زن اعلام و اضافه کرد: امسال ۴۸۱ معتاد متجاهر و ۷۸ معتاد عادی در استان دستگیر شدند.

سردار دارابی با اشاره به اینکه بیشترین دستگیرشدگان مربوط به توزیع و مصرف تریاک با ۳۵ درصد است، ادامه داد: بالاترین تعداد دستگیرشدگان مربوط به رده سنی ۳۱ تا ۴۳ سال با ۳۳۰ نفر بوده است، ضمن اینکه بیشترین آنان با ۳۶ درصد، شغل کاذب داشتند.

وی یادآور شد: در قالب طرح آرامش هم در سنندج ۹ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ۵۰ نفر دستگیر، ۱۵۶ معتاد متجاهر جمع آوری و ۲ باند متلاشی شد.

جانشین فرمانده انتظامی کردستان تاکید کرد: با توجه به اینکه ۳۵ درصد معتادان متجاهر مربوط به سقز است، ایجاد کمپ ماده ۱۶ در این شهرستان ضروری است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کردستان هم گفت: هماهنگی دستگاه های عضو شورای مبارزه با مواد مخدر استان از وضعیت مطلوبی برخوردار است اما باید تثبیت شود.

محمد جباری با بیان اینکه اخیرا گزارش هایی از کشت خشخاش در استان دریافت شده است، افزود: فرهنگ سازی و تببین خطرات استفاده از مواد مخدر باید مستمر و در این رابطه تمرکز روی مدارس باشد.

وی بر لزوم فراهم کردن شرایط اشتغال برای معتادان بهبودیافته بعد از ترخیص از کمپ‌ها و زندان و توجه به طرح‌های اشتغالزا تاکید کرد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=98800

برچسب ها