• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
1
علی محمد پناه؛

طرح محلات اسلامی در کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه نقش آفرینی می کند

  • کد خبر : 98643
  • ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۱
طرح محلات اسلامی در کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه نقش آفرینی می کند
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان گفت: محلات اسلامی چند سالی است در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نقش آفرینی می کند.

کردستان- دکتر علی محمد پناه در نخستین جلسه شورای هماهنگی محلات اسلامی که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا پور ذهبی برگزار شد، با تاکید بر نقش موثر مردم در مبارزه بامواد مخدر گفت: یکی از راه های تاثیر گذار در مبارزه با مواد مخدر نقش پررنگ مردم با افزایش مشارکت جمعی است. در همین راستا طرح موفق محلات اسلامی که چند سالی هست در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نقش آفرینی می کند با تکیه بر مشارکت مردمی توانسته مردم را در مبارزه با آسیب های اجتماعی خصوصا اعتیاد پای کار بیاورد.

وی افزود: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به عنوان عضو شورای هماهنگی محلات اسلامی با قدرت پای کار است و آمادگی دارد در راستای اجرای هرچه مطلوب تر این طرح هر گونه اقدامی را هم راستا با سایر اعضاء به انجام برساند تا بتوانیم قدم خیری در کاستن از انواع آسیب های اجتماعی خصوصا اعتیاد در جامعه برداریم.

همچنین حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: مساجد باید در همه حال به روی مردم باز باشد؛ چرا که ما در هر حالی به مشاوره مذهبی نیاز داریم تا بتوانیم جامعه اسلامی را بدون مشکل به سر مقصد اصلی برسانیم.

وی افزود: در ساختن محلات اسلامی باید به مسائل ایجابی مانند افزایش جمعیت و بسیاری مسائل مثبت دیگر پرداخته شود که در این مورد دانشگاه‌ها می‌توانند ظرفیت خوب و مناسبی باشند.

نماینده ولی فقیه در کردستان یادآور شد: محلات اسلامی با محوریت کانون مساجد، در نقاط مختلف اجرا و حل تمامی مشکلات و معضلات محله در دستور کار باشد.

حجت الاسلام پورذهبی گفت: اجرای طرح محلات اسلامی باید تقویت و آسیب‌ها، شناسایی و مشکلات بررسی شود، البته در این ‌خصوص باید از افراد مطلع و صاحب‌نظر نیز کمک گرفت.

وی در پایان به خدمات شایسته رئیس جمهور شهید اشاره کرد و افزود: ایثار و فداکاری بالاترین خصلت اخلاقی بود که جز به جز در دولت مردمی شهید رئیسی به‌ یادگار مانده است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=98643

برچسب ها