• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
1
استاندار سمنان؛

اعتیاد تهاجم فرهنگی خاموش و تهدید نرم است

  • کد خبر : 98462
  • ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۵
اعتیاد تهاجم فرهنگی خاموش و تهدید نرم است
استاندار سمنان مواد مخدر و بحث اعتیاد را تهاجم فرهنگی خاموش و یک تهدید نرم عنوان کرد و گفت: در راستای مبارزه با این مهم و پیشگیری از ابتلاء نوجوانان و جوانان و قشار مختلف جامعه باید آگاه و هوشیار بود.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر به نقل از شبستان؛ سید محمد رضا هاشمی ر جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان گفت: جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به صورت مستمر و منظم برگزار و الحمدالله در این مسیر توفیقات بسیار مطلوبی بدست آمد.

وی افزود: در حوزه بازرسی و بازدیدها و تمامی مواردی که برای بحث مبارزه با مواد مخدر نیاز است، دستگاه های اجرایی در راستای تحقق تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر “جهاد اکبر”، مساعدت لازم را داشته باشند.

استاندار سمنان خاطر نشان کرد: از پتانسیل دهیاری ها برای بازرسی و نظارت در سطح روستاها و جلوگیری از تخلفات احتمالی، به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

هاشمی عنوان کرد: در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و با اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر، امروز در سطح استان معتاد متجاهری دیده نمی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: توجه به آموزش و پرورش و نظارت بر مدارس و مصون نگاه داشتن دانش آموزان در برابر خطر ابتلا به اعتیاد و مواد مخدر، امری حائز اهمیت و الزامی است.

استاندار سمنان گفت: مواد مخدر و بحث اعتیاد، تهاجم فرهنگی خاموش و یک تهدید نرم است که در راستای مبارزه با این مهم و پیشگیری از ابتلا نوجوانان و جوانان، و قشار مختلف جامعه، باید آگاه و هوشیار بوده و راهکاری های حفاظتی و پیشگیری را بکارگیریم.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=98462

برچسب ها