• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
2
جعفر معینیان تاکید کرد؛

لزوم برنامه ریزی جهت اوقات فراغت جوانان و نوجوانان با هدف پیشگیری از اعتیاد

  • کد خبر : 98404
  • ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۹
لزوم برنامه ریزی جهت اوقات فراغت جوانان و نوجوانان با هدف پیشگیری از اعتیاد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان بر انجام برنامه ریزی لازم جهت اوقات فراغت جوانان و نوجوانان با هدف پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد.

سمنان- جعفر معینیان در اولین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان، راه اندازی خانه پیشگیری از اعتیاد استان ، ۳ خانه تیراندازی در روستاهای استان و برپایی جشنواره نوجوان سالم را برنامه های شاخص سال ۱۴۰۲ عنوان و اذعان داشت: با برنامه ریزی های انجام شده بهره برداری در سالجاری صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به شعار سال اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری بر استفاده از «ظرفیت ها مردمی» و مشارکت تشکل های مردم نهاد در اجرای برنامه ها تاکید کرد و خواستار استمرار در اجرای طرح یاری گران زندگی در روستاها، مدارس، محیط های کاری، محیط های ورزشی شد.

دکتر محمود منطقی مدیرکل بهزیستی استان و رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری شورا نیز در این جلسه خواستار ارائه برنامه های خلاقانه و نوآورانه متناسب با ظرفیت دستگاه و منطق بر سیاست ها و دستورالعمل های ستاد مبارزه با مواد مخدر توسط دستگاه ها شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان با اشاره به فرا رسیدن ایام تابستان و پایان سال تحصیلی برنامه ریزی و فعالیت های جایگزین جهت اوقات فراغت دانش آموزان را ضروری دانست و گفت» با محوریت آموزش و پرورش و  ورزش و جوانان و با همکاری سایر دستگاه ها اقدامات لازم انجام شود.

دادگستری بازوی اصلی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر

معینیان همچنین در دیدار با  حجت الاسلام و المسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان سمنان بر برگزاری منظم و مستمر جلسات کمیته حقوقی قضایی تاکید کرد و نقش مجموعه دادگستری بعنوان بازوی اصلی مبارزه با مواد مخدر را بسیار مهم خواند و خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده های مواد مخدر، تعیین تکلیف اموال توقیف شده، ساماندهی اموال پارکینگ شورا، شناسایی اموال قاچاقچیان، برگزاری نشست های آموزشی ویژه قضات و همچنین اجرای ویژه برنامه های سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر شد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=98404

برچسب ها