• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
3
علیرضا کاظمی؛

اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه پیشگیری از اعتیاد انجام شده است

  • کد خبر : 98288
  • ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۱
اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه پیشگیری از اعتیاد انجام شده است
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه پیشگیری از اعتیاد به‌ویژه در آموزش‌وپرورش انجام شده اما تا رسیدن به نتیجه مطلوب فاصله بسیار زیاد است.

قم- دکتر علیرضا کاظمی در جلسه تودیع و معارفه دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گفت: آسیب‌های اجتماعی بسیار پیچیده است و اگر هم‌افزایی نداشته باشیم نمی‌توانیم با این مساله مقابله کنیم.

وی افزود: ایران با توجه به اینکه در خط مقدم مبارزه با کشت و توزیع مواد مخدر قرار دارد، دارای موفقیت‌های بسیار بزرگی در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر است که نباید نادیده گرفته شود.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان این‌که بیماری اعتیاد مثل سرطان و شاید بدتر از آن است، بیان کرد: باید به درمان معتادان توجه بیشتری کرد و اولویت، توجه و تمرکزِ دستگاه‌های ذیربط نیز در این حوزه باشد.

کاظمی اضافه کرد: اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه پیشگیری از اعتیاد به‌ویژه در آموزش‌وپرورش انجام شده اما تا رسیدن به نتیجه مطلوب فاصله بسیار زیاد است.

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی آزمایشگاه برای پلیس مبارزه با مواد مخدر قم و تجهیزات لازم برای سازمان زندان‌ها در دستور کار است.

سرمایه گذاری در حوزه پیشگیری از اعتیاد نتیجه بخش تر است

سید محمد آقامیری استاندار قم نیز در این جلسه گفت: دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه پیشگیری از اعتیاد فعال‌تر عمل کنند، سرمایه‌گذاری در این بخش نتیجه‌بخش‌تر خواهد بود.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی باید در چهار مرحله پیشگیری، کنترل، مبارزه و ریشه‌کنی مواد مخدر برنامه داشته باشند.

استاندار قم اضافه کرد: به‌جای اینکه زندان‌ها را بزرگ کنیم، باید اردوگاه‌های ترک اعتیاد را تجهیز کنیم؛ ابتدا باید در حوزه پیشگیری و کنترل هزینه و در نهایت در حوزه مبارزه و ریشه‌کنی سرمایه‌گذاری کنیم.

آقامیری با اشاره به کشفیات مواد مخدر تصریح کرد: باید مشوق‌های مناسب برای اشتغال معتادان داشته باشیم تا این قشر پس از درمان، به عقب برنگردند.

وی تاکید کرد: جمعیت زنان معتاد در استان قم بسیار کم است، ولی باید برای این قشر نیز برنامه مناسبی اجرایی کرد تا از آسیب‌ها جلوگیری شود.

گفتنی است؛ در پایان جلسه از زحمات هادی میرزائی دبیر اسبق شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر قدردانی و محمدتقی رجبی بعنوان دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان معرفی شد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=98288

برچسب ها