• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
2

اهمیت استفاده از ابزار هنر در فرهنگ سازی پیشگیری از اعتیاد

  • کد خبر : 98205
  • ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۳
اهمیت استفاده از ابزار هنر در فرهنگ سازی پیشگیری از اعتیاد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد استفاده از ابزار هنر در فرهنگ سازی و آموزش را بسیار مهم دانست.

یزد- با هدف تعامل و هم افزایی با اهالی هنر و رسانه در راستای فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به جامعه در خصوص عوارض و پیامدهای اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر، نشستی با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و کارشناس فرهنگی دبیرخانه شورا  با رئیس گروه تولید فیلم، رئیس گروه تئاتر استان و مسئولین مرتبط در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل دبیرخانه شورا برگزار شد.

محمدحسین امامی در این جلسه، استفاده از ابزار هنر در فرهنگ سازی و آموزش را بسیار مهم دانست و افزود: امروزه نقش و تاثیر استفاده از زبان هنر و بهره گیری از فیلم و تئاتر در هدایت افکار عمومی و آگاهی های افراد انکارناپذیر است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر یزد افزود: افزایش مواد مخدر شیمیایی و صنعتی در جهان و تغییر الگوی مصرف با باورهای غلط به ویژه در نوجوانان و دختران به معضل بزرگی تبدیل شده که لازمه مقابله با آن مشارکت همگانی و حداکثری است.

امامی بیان داشت: همه دستگاه ها باید با جدیت برای کاهش این معضل، برنامه ریزی اصولی داشته باشند و در حال حاضر فعالیت های فرهنگی و هنری و استفاده بهینه از ظرفیت فضای مجازی یکی از بهترین وسیله ها برای آگاهی بخشی به مردم، فرهنگ سازی  و پیشگیری از اعتیاد است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=98205

برچسب ها