• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
6
محمدحسین امامی؛

لزوم هم‌افزایی دستگاه‌ها و تشکل‌های غیردولتی در امر مبارزه با مواد مخدر

  • کد خبر : 97812
  • ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۸
لزوم هم‌افزایی دستگاه‌ها و تشکل‌های غیردولتی در امر مبارزه با مواد مخدر
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد، هم‌افزایی و هماهنگی دستگاه‌ها و تشکل‌های غیردولتی را در امر مبارزه با مواد مخدر امری لازم و ضروری خواند.

یزد- محمدحسین امامی در تشریح برنامه‌های شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در هفته نخست اردیبهشت گفت: در راستای هم‌اندیشی و هم‌افزایی دستگاه‌ها، در راستای برگزاری هرچه بهتر و تمرکز برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر جلسه‌ای با حضور دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر استان و نمایندگان دستگاه‌ها مثل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، بهزیستی و فرهنگ و ارشاد برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه، اعضا خواستار هم‌افزایی و هماهنگی هرچه بهتر دستگاه‌ها و مشارکت تشکل‌های غیردولتی در تدوین و برگزاری برنامه‌های هفته مواد مخدر شدند و از نمایندگان دستگاه‌ها خواسته شد که نسبت به تمرکز برنامه‌ها در محلات آسیب خیز و پرتراکم شهر یزد از جمله آزادشهر، حسن‌آباد و اسکان اقدام شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گفت: همچنین در راستای توانمندسازی و حمایت از خانواده‌های درگیر اعتیاد جلسه‌ای با حضور نمایندگان دستگاه‌ها از جمله بهزیستی استان، کمیته امداد امام خمینی، دانشگاه علوم پزشکی و خانه بهداشت محله حسن‌آباد یزد، برگزار و در خصوص نحوه حمایت و صیانت از خانواده‌های آسیب‌دیده از اعتیاد تصمیم‌گیری شد.

امامی بیان داشت: این جلسه با هدف هم‌افزایی و حمایت هرچه بهتر از خانواده‌های دارای یک عضو معتاد و کمک به درمان آن فرد و پیشگیری و حمایت از سایر اعضای خانواده برگزار شده و نمایندگان دستگاه‌ها با تدوین فلوچارت نحوه حمایت از خانواده‌ها نسبت به ایفای نقش خود در این فلوچارت آشنا شدند.

وی افزود: در راستای طرح تشدید نظارت بر عطاری‌ها و عرضه کالاهای سلامت‌محور، کارشناسان این شبکه از دو عطاری بازدید کردند که موفق به کشف داروهای روان‌گردان و ممنوعه مانند متادون و ترامادول شدند که بلافاصله این دو عطاری پلمپ شدند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97812

برچسب ها