• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
0
علی شیرازی خبر داد؛

اشتغالزایی برای معتادان بهبودیافته مازندران با تخصیص اعتبار یک‌هزار میلیارد ریالی

  • کد خبر : 97472
  • ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۸:۴۷
اشتغالزایی برای معتادان بهبودیافته مازندران با تخصیص اعتبار یک‌هزار میلیارد ریالی
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: دولت سیزدهم در حوزه توانمند سازی و اشتغال معتادان با آموزش فنی و حرفه ای و سرمایه گذاری یک هزار و ۳۸۰ میلیارد ریالی برای سه هزار نفر اشتغال آفرینی کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ علی شیرازی با بیان این مطلب افزود: اشتغال معتادان بهبود یافته یکی از سیاست های دولت سیزدهم است که مدیران ارشد استان برای تحقق این برنامه اهتمام جدی دارند.

وی اظهار داشت: ظرفیت مراکز دولتی درمان معتادان متجاهر در این دولت در مازندران از ۲۰۰ نفر به ۸۰۰ نفر افزایش یافت که در این بخش شاهد رشد ۴۰۰ درصدی هستیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران اظهار داشت: علاوه بر انهدام ۱۱۱ باند مخوف قاچاق مواد مخدر در مازندران برای اولین بار در سطح کشور، یک باند فساد در شبکه دولتی قاچاق داروهای مخدر با ارزش ۱۳ هزار میلیارد ریال در این استان شناسایی و منهدم شدند.

وی با بیان اینکه با اقدامات پیشگیرانه و ایجاد مصونیت در بین اقشار مختلف جامعه برای اولین بار در سطح استان، “خانه یاری گران زندگی” با کمک آموزش و پرورش استان راه اندازی شد، ادامه داد: این خانه با استفاده از ظرفیت معلمان، کارکنان و انجمن اولیا و مربیان نسبت به آموزش مهارتهای زندگی و پیشگیری از بروز اعتیاد و آسیب های اجتماعی در بدنه بزرگ آموزش و پرورش استان فعالیت داشته باشد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر با پیگیری های استاندار مازندران مقررشد تا نسبت به تخصیص اعتبار از سوی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نسبت به راه اندازی این مرکز در شهرستانهای آمل و تنکابن اقدام شود همچنین با همت فرمانداران استان حدود ۴۵۰ خانه یاری گران زندگی در روستاهای مازندران با هدف پیشگیری از اعتیاد راه اندازی و در حال فعالیت هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران تصریح کرد: این استان با برگزاری یک انتخابات؛ مجمع خیرین یاری گران زندگی را برای نخستین بار در استان تشکیل داد که تاکنون بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال در این حوزه خیرین استان کمک کردند و برای چهره های برجسته فرهنگی و ورزشی استان حکم سفیر و یاریگر پیشگیری از اعتیاد صادر شد تا از وجود این شخصیت ها که دارای نفوذ کلام در بین آحاد جامعه بویژه جوانان می باشند در امر پیشگیری استفاده شود.

شیرازی اظهار کرد: بهره مندی از ظرفیت یکصد و ۲۷ سمن و تشکل مردمی خدمات بسیار خوبی در زمینه آموزش خانواده ها و گروههای هدف در مناطق آسیب دیده در سطح استان انجام شد.

وی تصریح کرد: در حوزه توانمند سازی و اشتغال معتادان با آموزش فنی و حرفه ای سه هزار نفر در این استان موفق به مهارت آموزی شدند که در این بخش شاهد رشد ۴۱ درصدی و در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال با یک هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار شاهد رشد ۲۸ درصدی در دولت سیزدهم بودیم.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97472

برچسب ها