• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
1

ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌ها در مبارزه با مواد مخدر

  • کد خبر : 97432
  • ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۲
ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌ها در مبارزه با مواد مخدر
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کردستان تأکید کرد که باید در مبارزه با مواد مخدر از تمامی ظرفیت‌های موجود به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

کردستان- دکتر علی محمدپناه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قروه با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر اولویت‌دار ترین مسئله و آسیب اجتماعی از منظر تمامی کارشناسان امر است، گفت: مبارزه با این بلیه خانمان‌سوز همواره از مطالبات به حق مردمی است که می‌طلبد تمامی دستگاه‌ها در سال جدید با قدرت هرچه بیشتر در جهت کاستن از آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین حوزه در مبارزه با اعتیاد حوزه مقابله است، اظهار داشت: درست است که باید در مباحث فرهنگی و پیشگیری با قدرت هرچه بیشتر عمل کرد اما اگر ما بتوانیم با ناامن سازی محیط برای خرده‌فروشان و عمده‌فروشان راه عرضه را بر آنان ببندیم، در عمل شاهد کاهش اعتیاد در سطح جامعه خواهیم بود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کردستان به آمارهای مختلف در زمینه‌های کشف انواع مواد مخدر و دستگیری خرده‌فروشان و معتادان متجاهر در استان و شهرستان اشاره و تأکید کرد: می‌طلبد با برنامه‌ریزی دقیق در حوزه مقابله با همکاری و همراهی نهادهای مقابله‌ای از جمله پلیس مبارزه با مواد مخدر، اطلاعات فراجا، سپاه، اداره کل اطلاعات و بسیج بتوانیم گام‌های مؤثری را برداریم.

محمدپناه تأکید کرد: برخی از اقدامات فرهنگی و پیشگیری جزء وظایف نهادهای فرهنگی می‌باشد که نیاز به اعتبار خاصی ندارد انتظار می‌رود در سال جدید نهادهای فرهنگی از جمله آموزش و پرورش در مراسم آغازین مدارس نسبت به آگاه‌سازی دانش آموزان اقدام کنند، همچنین از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات، مساجد، ورزش و جوانان، سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها به نفع مطلوب استفاده کرد و برای پیشگیری از اعتیاد با شعار یاریگر هم باشیم و نه به اعتیاد در محیط‌های فوق‌الذکر برای مخاطبین و جامعه هدف آگاهی بخشی انجام داد و در پایان از اقدامات به‌صورت مستند گزارشی تهیه و منتشر نمود.

در پایان برنامه‌های محوری و راهبردی در حوزه درمان، مقابله و فرهنگی و پیشگیری و حقوقی قضائی برای کاهش آسیب اعتیاد برای کل سال طرح‌ریزی و در قالب مصوبه به تائید اعضاء رسید و نقشه راه ۱۴۰۳ تدوین شد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97432

برچسب ها