• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
1
مهدی طالبی؛

کانون‌های یاریگران زندگی در روستاها، ظرفیت غنی در مردمی سازی امر مبارزه با مواد مخدر هستند

  • کد خبر : 97319
  • ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۱
کانون‌های یاریگران زندگی در روستاها، ظرفیت غنی در مردمی سازی امر مبارزه با مواد مخدر هستند
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گلستان گفت: کانون‌های یاریگران زندگی در روستاها با رویکرد روستا پایه و مردم پایه به‌عنوان یک ظرفیت غنی در حوزه مردمی سازی امر مبارزه با مواد مخدر محسوب می‌شوند.

گلستان- در نشست سه جانبه‌ای که با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، مدیرکل دفتر روستایی و شوراها استانداری و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد؛ مبحث پویاسازی کانون‌های یاریگران زندگی در روستا مورد بحث قرار گرفت.

مهدی طالبی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در این جلسه افزود: این طرح از برنامه‌های کارآمد ستاد مبارزه با مواد مخدر به‌منظور تحقق اهداف و سیاست‌های دولت مردمی سیزدهم می‌باشد، با توجه به تأکید استاندار در زمینه فراگیری مداخلات پیشگیرانه در استان، طی نشست سه جانبه‌ای برنامه‌های مختلفی از جمله جشنواره و کادر سازی حوزه پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار گرفته است تا برنامه‌های مشارکتی در این زمینه تدوین و در سال ۱۴۰۳ به مرحله اجرا درآید.

وی افزود: در صورت اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی و همچنین کادر سازی در این زمینه می‌توان اقدامات مؤثر و کارآمدی را به انجام رساند.

استان گلستان در سال ۱۴۰۱ با همت مجموعه شورا در استان و شهرستان‌ها در ۳۰۴ روستا کانون‌های یاریگران را راه‌اندازی کرده است که هم‌اکنون در حال فعالیت می‌باشد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97319

برچسب ها