• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
0
مهدی طالبی خبر داد؛

انتخاب گلستان به‌عنوان پایلوت در اجرای طرح یاریگران زندگی در ۳۰۴ روستا

  • کد خبر : 97288
  • ۰۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۸
انتخاب گلستان به‌عنوان پایلوت در اجرای طرح یاریگران زندگی در ۳۰۴ روستا
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر گلستان گفت: استان گلستان یکی از استان‌های پایلوت کشوری در اجرای طرح یاریگران زندگی در روستاها است و از سال ۱۴۰۱ تاکنون این طرح در ۳۰۴ روستاهای گلستان در حال اجرا است.

گلستان- مهدی طالبی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: کانون یاریگران زندگی با رویکرد روستاپایه، مردم‌پایه به‌عنوان یک ظرفیت غنی در حوزه مردمی‌سازی امر مبارزه با موادمخدر محسوب می‌شود و این طرح از برنامه‌های کارآمد ستاد مبارزه با موادمخدر کشور در راستای تحقق اهداف و سیاست‌های دولت سیزدهم است.

وی تصریح کرد: با توجه به تأکیدات استاندار گلستان در زمینه فراگیری مداخلات پیشگیرانه در استان، نشست سه‌جانبه با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و اداره کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری برگزار شد و برنامه‌های مختلفی مانند جشنواره و کادر‌سازی حوزه پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار گرفت تا برنامه‌های مشارکتی در این حوزه تدوین و در سال آینده اجرا شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خاطر نشان‌ کرد: استان گلستان به‌عنوان یکی از پنج استان پایلوت کشوری در اجرای طرح یاریگران زندگی است و از سال ۱۴۰۱ تاکنون این طرح در ۳۰۴ روستاهای استان گلستان در حال اجرا است. وی ادامه داد: در راستای اقدامات پیشگیرانه و مبارزه با موادمخدر و استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد، قرار است با همکاری بهزیستی و اداره کل ورزش و جوانان و شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر،از این تشکل‌های مردمی حمایت و آن‌ها را با برگزاری کارگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی توانمند کنیم.

طالبی گفت: طرح جامع نوروزی با رویکرد اقدامات پیشگیرانه ابلاغ شده ‌است و از ۲۵ اسفندماه امسال در اماکن پرتردد و شهرها و روستاهای استان نمایشگاه‌های عکس و فضاسازی تبلیغاتی و کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود. یکی از برنامه‌های ابلاغی، طرح جامع نوروزی است که یک رویکرد آن اقدامات پیشگیرانه می‌باشد.

وی تصریح کرد: در این زمینه با توجه به اهمیت محیط‌های روستایی مقرر شد؛ با بهره‌مندی از ظرفیت کانون‌های یاریگران زندگی، مجموعه‌ای از اقدامات پیشگیرانه از جمله فضاسازی تبلیغاتی با نصب بنرهای حاوی شعارهای پیشگیرانه، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی در خصوص موادمخدر و تبعات آن و همچنین آموزش مهارت‌های زندگی با استفاده از ظرفیت نوروز گاه‌ها، جشنواره‌های نوروزی، برنامه‌های مذهبی ماه مبارک رمضان، نشست و کارگاه‌های آموزشی با محتوای مهارت‌های زندگی به‌خصوص مهارت فرزند پروری و حل مسئله با کسب همکاری از پتانسیل مشاوران بهداشت، بهزیستی و سپاه، فضاسازی تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی از طریق بستر فضای مجازی برگزاری مسابقات بومی و محلی انجام شود و دهیاران نیز گزارش مصور اقدامات را به‌صورت مستمر و هفته‌ای به اداره کل روستایی از طریق فرمانداری‌ها به دبیرخانه شورا ارسال کنند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97288

برچسب ها