• امروز : شنبه - ۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 18 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 0
0
علی محمد پناه تاکید کرد؛

ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت ها جهت برخورد با خرده فروشان و معتادان متجاهر در نوروز

  • کد خبر : 97273
  • ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۳
ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت ها جهت برخورد با خرده فروشان و معتادان متجاهر در نوروز
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان با تاکید بر ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت ها جهت برخورد با خرده فروشان و معتادان متجاهر در ایام نوروز گفت: نوروز امسال با همکاری تمامی نهادها هیچ خرده فروشی نباید احساس امنیت کند.

کردستان- دکتر علی محمد پناه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که به ریاست اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان و  با حضور اعضاء در سالن جلسات شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به نزدیک بودن شروع سال نو و عید نوروز و پیشبینی افزایش حضور مسافرین نوروزی در سطح استان می طلبد تمامی دستگاه ها از جمله پلیس مبارزه با مواد مخدر و سایر دستگاه های متولی همگام و هم راستا با طرح جامع نوروزی ابلاغی از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر فضا را برای خرده فروشان، عمده فروشان و مافیای مواد مخدر تنگ کنند و به موازات آن نسبت به جمع آوری معتادان متجاهر و انتقال آن‌ها به مرکز ماده ۱۶ استان اقدام کنند تا فضای شهر و استان از هر حیث مطلوب شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کردستان با اشاره به وجود حدود ۷۰۰ نقطه آلوده در سطح استان در سخنانی خاطر نشان کرد: بر اساس تحقیقات به عمل آمده حدود ۳۰۰۰ نفر نیز خرده فروش در سطح استان وجود دارند که می طلبد برخورد جدی تری با این افراد صورت پذیرد که هرچند پلیس مبارزه با مواد مخدر مجاهدانه با اینگونه افراد مبارزه می کنند اما جا دارد با قدرت بیشتری با آنها برخورد کنیم.

وی هزینه نگهداری سالانه هر معتاد متجاهر را در کمپ ها را ۱۴۰ میلیون ریال عنوان و اضافه کرد: ۲۳۰ نفر اکنون در کمپ ماده ۱۶ سنندج نگهداری می شوند که در صورت بهبودی با مشکل اشتغال و عدم اعتماد کارفرمایان مواجه هستند.

اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان نیز در سخنانی اظهار کرد: برای سال آینده داشتن نگاه پژوهش محور، جزیی و منطقه محور در بحث پیشگیری و مقابله با مواد مخدر با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خیرین ضروری است، همان رویه ای که اکنون دبیرخانه شورا در پیش گرفته است.

وی از کمیته ها خواست طراحی خودشان را در بحث مبارزه با مواد مخدر در سال آینده ارائه کنند و اضافه کرد: در رویکرد جدید باید هدف گذاری و شاخص گذاری شکل گیرد و طرح‌های ارائه شده قابلیت سنجش و ارزیابی داشته باشد.

استاندار کردستان از آسیب پذیر بودن نوجوانان و جوانان در بحث مواد مخدر ابراز نگرانی کرد و گفت: متاسفانه حوزه رسانه و سینمایی کشور، به شدت در حال عادی سازی اعتیاد و دخانیات هستند که این رویه مسئولیت دستگاه های مرتبط را بیشتر کرده است.

زارعی کوشا یادآور شد: با توجه به طرح جامع نوروزی توقع این است همه دستگاه ها به این طرح توجه داشته و ورودی و خروجی شهرها را در بحث معتادان متجاهر پاکسازی کنند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97273

برچسب ها