• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
1

افتتاح خانه پیشگیری از اعتیاد استان سمنان با عنوان “خانه یاریگران زندگی”

  • کد خبر : 97258
  • ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۳
افتتاح خانه پیشگیری از اعتیاد استان سمنان با عنوان “خانه یاریگران زندگی”
خانه پیشگیری از اعتیاد استان سمنان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و از محل اعتبارات حمایتی ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور استاندار سمنان، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، مدیرکل آموزش و پرورش، فرماندار شهرستان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

سمنان- مهندس هاشمی استاندار سمنان در این مراسم ضمن اشاره به  تدریجی بودن اعتیاد به مواد مخدر اذعان داشت: خانواده‌ها بایستی نظارت کافی بر فرزندان خود داشته باشند و طرح یاری گران زندگی یکی از طرح‌های مؤثر در حوزه پیشگیری از اعتیاد است که بایستی مدیران اهتمام لازم را در کنار خانواده در اجرای داشته باشند.

وی تقویت باورهای دینی، ارائه خدمات مشاوره‌ای، توسعه امکانات ورزشی، ایجاد محیطی بانشاط و برگزاری کارگاه‌های آموزشی را اولویت برنامه‌های پیشگیری در این مرکز  اعلام کرد.

همچنین جعفر معینیان، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات و همکاری‌های آموزش و پرورش استان و تمام دست‌اندرکاران،  احداث خانه یاری گران زندگی  را  اقدامی برای دانش آموزان و والدین در سراسر استان در حوزه پیشگیری از اعتیاد خواند و گفت: انشالله با تخصیص اعتبارات در سایر شهرستان‌های استان نیز راه‌اندازی خواهد شد.

وزیری، مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان نیز اذعان داشت امروز، عصر هوش هیجانی و تجربه‌گرایی و اسلحه‌شناسی جنگ نرم برای دانش آموزان است. و ادامه داد:  امروز باید از سلطه گری آموزش صفر فاصله گرفته و فرزندانمان را در مدرسه احتیاج آموزش دهیم، که این‌ مکان‌ به‌منظور آشنایی با پیامدهای اعتیاد می‌باشد و  انشالله از این‌ مجموعه خانه یاریگران زندگی به‌منظور برپایی اردوهای یک‌روزه و توانمندسازی دانش آموزان استفاده خواهد شد.

گفتنی است؛ این خانه شامل اتاق بازی کودک، اتاق بازی نوجوان، سه کلاس آموزشی، اتاق مشاوره، نمایشگاه ثابت، انبار، دفتر مدیریت و محوطه حیاط بازی می‌باشد.

همچنین خانه تیراندازی روستای خیرآباد شهرستان سمنان با حضور جعفر معینیان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، بهرامی فرماندار شهرستان سمنان، علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد و معینیان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و پیگیری‌های دهیار روستا و رئیس هیئت تیراندازی استان جهت راه‌اندازی این مرکز، تشویق جوانان و نوجوانان روستا به سمت ورزش و هدایت آن‌ها به مسیر قهرمانی را یکی از عوامل پیشگیری از اعتیاد عنوان کرد و گفت: با حمایت‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور سه خانه تیراندازی در شرق، مرکز و غرب استان سمنان راه‌اندازی و افتتاح شده که انشالله پیگیری‌های لازم جهت افزایش سهمیه استان برای سال آتی صورت خواهد پذیرفت.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97258

برچسب ها