• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
0

اجرای طرح جامع ساماندهی معتادان متجاهر در کردستان

  • کد خبر : 97222
  • ۰۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۲
اجرای طرح جامع ساماندهی معتادان متجاهر در کردستان
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان از اجرای طرح جامع ساماندهی و جمع آوری معتادان متجاهر در استان خبر داد.

کردستان- دکتر علی محمدپناه در جلسه کمیته مقابله با عرضه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان که با حضور اعضاء برگزار شد، گفت: طرح جامع ساماندهی و جمع آوری معتادان متجاهر از سوی ستاد به ما و استانداران سراسر کشور ابلاغ شده است که ما نیز آن را به تمامی اعضاء ابلاغ کرده ایم و انتظار داریم همگی به وظایف تعریف شده در این خصوص عمل کنند.

وی با اشاره به نظارت هرچه بیشتر بر مرسولات پستی تصریح کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده مافیای مواد مخدر متاسفانه از طریق پست گاهاٌ مواد مخدر را به دست مصرف کنندگان می رساند که جا دارد در این زمینه مسئولین ذیربط و اداره پست نظارت بیش از پیش و دقت مضاعفی بر این موضوع داشته باشند و احراز هویت افراد در سامانه ای دقیق و منسجم کنترل شود.

همچنین سرهنگ یاوری رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: ضرورت دارد مصوباتی که در کمیته مقابله به تصویب می رسد توسط دستگاه مربوطه تا حصول نتیجه پیگیری شود .

وی ادامه داد: از ابتدای  سال ۱۴۰۲ تاکنون یک تن و ۲۷۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده است که در مجموع دستگیری ها و کشفیات ۱۸ درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته ایم.

یعقوبی کارشناس اداره اطلاعات استان نیز گفت: باید نظارت بیشتری بر آرایشگاه های زنانه داشته باشیم؛ چرا که مافیای مواد مخدر بازار سهل و آسانی برای عرضه مواد خود پیدا کرده اند و شیشه را به عنوان داروی لاغری به مشتریان این آرایشگاه ها که عمدتاٌ آگاهی در این زمینه ندارند عرضه می کنند که می بایست در این زمینه نظارت ها افزایش پیدا کند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97222

برچسب ها