• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
0
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کردستان؛

مطالبه شهروندان، برخورد جدی با معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر است

  • کد خبر : 97169
  • ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۲
مطالبه شهروندان، برخورد جدی با معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر است
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کردستان مطالبه نخست شهروندان را برخورد جدی با معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر عنوان کرد و گفت: برای تحقق این مهم، دستگاه‌های متولی باید همکاری بیشتری داشته باشند و همه احساس مسئولیت کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ اسماعیل زارعی کوشا در آخرین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: برای سال آینده داشتن نگاه پژوهش محور، جزئی و منطقه محور در بحث پیشگیری و مقابله با مواد مخدر با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خیرین ضروری است.

وی از کمیته‌ها خواست طراحی خودشان را در بحث مبارزه با مواد مخدر در سال آینده ارائه کنند و اضافه کرد: در رویکرد جدید باید هدف‌گذاری و شاخص گذاری شکل گیرد و طرح‌های ارائه شده قابلیت سنجش و ارزیابی داشته باشد.

استاندار کردستان یادآور شد: با توجه به طرح جامع نوروزی توقع این است همه دستگاه‌ها به این طرح توجه داشته و ورودی و خروجی شهرها را در بحث معتادان متجاهر پاک‌سازی کنند.

زارعی کوشا مطالبه نخست شهروندان را برخورد جدی با معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر عنوان کرد و گفت: برای تحقق این مهم، دستگاه‌های متولی باید همکاری بیشتری داشته باشند و همه احساس مسئولیت کنند.

وی با بیان اینکه هزینه نگهداری سالانه هر معتاد متجاهر را در کمپ‌ها ۱۴۰ میلیون ریال عنوان و اضافه کرد: ۲۳۰ نفر اکنون در کمپ ماده ۱۶ سنندج نگهداری می‌شوند که در صورت بهبودی با مشکل اشتغال و عدم اعتماد کارفرمایان مواجه هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان نیز گفت: در حال حاضر ۷۵ هزار خانوار تحت پوشش این نهاد هستند که ۶ هزار خانوار آن به دلیل مصرف مواد مخدر بد سرپرست هستند.

رضا طوسی ضمن اشاره به ارائه خدمات معیشتی، درمانی و پیشگیری در زمینه مواد مخدر افزود: ۶۰۰ خانواده زندانی بدسرپرست تحت پوشش کمیته امداد هستند.

گفتنی است؛ در این جلسه، کمیته‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان به ارائه برنامه‌های خود در سال جاری پرداختند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97169

برچسب ها