• امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 19 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
کل پست ها: 70759اخبار امروز : 0
5
معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

متاسفانه افغانستان در حال تبدیل شدن به قطب توليد مواد مخدر صنعتی است

  • کد خبر : 97031
  • ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۱
متاسفانه افغانستان در حال تبدیل شدن به قطب توليد مواد مخدر صنعتی است
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: برخلاف گفته های کشور افغانستان مبنی بر کاهش کاشت تریاک، تحقیقات موثق نشان می دهد که در این کشور کشت مواد مخدر افزایش پیدا کرده است و متاسفانه این کشور در حال تبدیل شدن به قطب مواد مخدر صنعتی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر و به نقل از خبرگزاری دانشجو؛ محمد زارعی در سفر به استان کرمان در كميته حقوقي و قضايي ستاد مواد مخدر استان كرمان گفت: برخلاف گفته های کشور افغانستان مبنی بر کاهش کاشت تریاک، تحقیقات موثق نشان می دهد که در این کشور کشت مواد مخدر افزایش پیدا کرده است و متاسفانه این کشور در حال تبدیل شدن به قطب مواد مخدر صنعتی است.

وي افزود : سیاست گذاران کشورهای غربی بدنبال عادی کردن تولید و توزیع مواد مخدر هستند و بایستی مقامات عالی کشور در جهت پیشگیری از عادی کردن این مساله اقدامات لازم را بعمل آورند.

زارعي ادامه داد: معضل معتادان متجاهر به یکی از مسائل و مشکلات عمده استان تبدیل شده است و بایستی مراکز کمپ ماده ۱۶ در کرمان توسعه یابد.

وی بیان داشت: در راستای برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر، متاسفانه کشف و شناسایی اموال قاچاقچیان با یک سری خلاء مواجه است و لازم است با هماهنگی دیگر دستگاه های متولی، ضربه اساسی به بنیان های مالی این افراد وارد شود.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین در دیدار با استاندار کرمان، این استان را از استان‌های برتر در امر مبارزه با مواد مخدر خواند و گفت: مزایده خودروهای مصادره‌ای در استان، اتفاق موثری بود که هم خودروها تعیین تکلیف شدند و هم بیت‌المال از بین نرفت.

وی افزود: کرمان از استان‌هایی است که در حوزه مبارزه با مواد مخدر خوش درخشیده و راه‌اندازی دهکده تندرستی نیز کار بزرگ و ارزشمندی است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر بیان داشت: حوزه ساماندهی معتادان متجاهر جوانب مختلفی دارد که باید به همه آن‌ها توجه شود و مهمترین مسئله در ساماندهی این افراد، حمایت‌های اجتماعی بعد از بهبودی آنان است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97031

برچسب ها