• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
3

هشتمین کارگاه اشتغال‌زایی بهبودیافتگان اردوگاه کرامت استان کرمان افتتاح شد

  • کد خبر : 96998
  • ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۸
هشتمین کارگاه اشتغال‌زایی بهبودیافتگان اردوگاه کرامت استان کرمان افتتاح شد
هشتمین کارگاه اشتغال‌زایی بهبودیافتگان اردوگاه کرامت سپاه ثارالله استان کرمان (مرکز ماده 16) با حضور مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با موادمخدر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ شهرام دسترنج در آئین این افتتاحیه که با حضور تعدادی از مدیران استانی و مسئولین کمپ‌های ترک اعتیاد برگزار شد، ضمن تشریح اهداف درمان مراکز ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر از اقدامات جهادی یاریگران سپاه استان کرمان قدردانی کرد و افزود: فرآیند درمانی این مراکز، تأثیر بالایی در مدیریت آسیب‌های اجتماعی و درمانی و بازتوانی معتادین متجاهر دارد.

وی با بیان اینکه تلاش داریم افرادی که در این اردوگاه از آسیب اعتیاد، رهایی پیدا می‌کنند، به اعتیاد بازنگردند، تصریح کرد: مهم‌ترین مشکل این افراد بعد از درمان و بهبودی، اشتغال است؛ به همین منظور هشتمین کارگاه اشتغال‌زایی اردوگاه کرامت افتتاح شد، چرا که اگر اشتغال باشد،احتمال بازگشت افراد به اعتیاد کمتر می‌شود.

دسترنج گفت: این اردوگاه صرفاً به سم‌زدایی و درمان توجه ندارد، بلکه در کنار این اقدامات به توانمندسازی افراد هم توجه می‌کند و تاکنون ۱۰۰ نفر از مددجویان در کارگاه‌های اشتغال‌زایی این اردوگاه مشغول به کار شده‌اند.

وی با بیان اینکه طی چند سال گذشته، حدود ۲۰۰ نفر از مددجویان این اردوگاه به بهبودی کامل رسیده‌اند، گفت: این افراد بعد از به بهبودی به جامعه و به نزد خانواده‌هایشان بازگشته‌اند که این مهم، از اقدامات ارزشمند سپاه است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=96998

برچسب ها