• امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 19 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
کل پست ها: 70760اخبار امروز : 1
3
دکتر زارعی در دیدار با فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:

توانمندسازی بهبودیافتگان در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر است

  • کد خبر : 96989
  • ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰
توانمندسازی بهبودیافتگان در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر است
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه توانمندسازی بهبودیافتگان در دستور کار این ستاد است، گفت: توانمندسازی بايد منجر به ايجاد مهارت در فرد شود، همچنین بايد روي موضوع اشتغال و توانمندسازي بهبودیافتگان از اعتياد، بيشتر كار شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر محمد زارعی در سفر به استان کرمان با سردار محمدعلی نظری فرمانده سپاه ثارالله استان دیدار کرد و گفت: آرامش و امنیت امروز در نظام مقدس اسلامی ایران را مدیون خون شهدا و رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های نیروهای نظامی کشور هستیم.

وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیروهای کارآمدی را در بخش‌های مختلف تربیت کرده است که در جای‌جای کشور ایفای نقش می‌کنند. تمام کارهای سپاه ارزشمند، جهادی و الهی بوده و در رفع محرومیت و مشکلات محرومین نیز نقش آفرین است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد با بیان اینکه سپاه در عرصه مبارزه با مواد مخدر همکاری قابل توجهی دارد؛ بیان داشت: سپاه پاسداران علی رغم ماموریت های متنوع خود، با توجه به وظیفه ‌ایمانی، وارد این عرصه شده و امروز نگهداری و درمان بخش زیادی از معتادان را متقبل شده‌ است.

زارعی بیان داشت: اعتیاد موضوعی بسیار پیچیده است و هر دستگاهی در مقابله با اعتیاد و مواد مخدر وظایفی مشخص دارد؛ لذا همه مسئولین دستگاه‌های عضو ستاد و سازمان‌های مردم‌نهاد مرتبط در این حوزه، مي‌بايست نسبت به اجرای وظایف خود در قبال مردم تلاش مضاعف کنند تا شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد باشیم.

معاون مقابله با عرضه ستاد ادامه داد: توانمندسازی بهبودیافتگان در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر است و بايد منجر به ايجاد مهارت در فرد شود، همچنین بايد روي موضوع اشتغال و توانمندسازي بهبودیافتگان از اعتياد بيشتر كار شود.

سردار محمدعلی نظری فرمانده سپاه ثارالله کرمان نیز در این دیدار گفت: یکی از برنامه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، محرومیت‌زدایی است و در ذیل آن؛ موضوعات بیکاری، اعتیاد، طلاق و نابسامانی اقتصادی قرار دارند که سپاه برای همه این مباحث برای خود مأموریت تعریف کرده و برنامه‌هایی را اجرا می‌کند.

همچنین دکتر کوروش احمدیوسفی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر بیان داشت: سپاه ثارالله استان کرمان به فرماندهی سردار نظری یار، همراه و پشتیبان شورا در امر مبارزه با موادمخدر هستند و در حوزه فرهنگی با کمک آموزش و پرورش طرح‌های بسیار خوبی اجرا کردند.

وی افزود: سپاه سعی دارد یک کمپ هزار نفری را با هدف درمان معتادان و اشتغال پایدار در کشور ایجاد کند که می‌تواند الگویی برای دیگر مراکز در سایر نقاط کشور باشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان با اشاره به آغاز عملیات ساخت مجموعه دهکده تندرستی کرمان با هدف جمع‌آوری، درمان و آموزش معتادان متجاهر جنب کمپ ماده ۱۶ گفت: سعی داریم در این دهکده، افراد پس از درمان به زندگی عادی برگردند و توان اداره زندگی خود را داشته باشند، همچنین در این مرکز، درمان جسمی و روحی افراد آسیب‌دیده در دستور کار قرار دارد.

دکتر زارعی معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه سفر خود به استان کرمان از مرکز ماده ۱۶ اردوگاه کرامت (درمان، صیانت و اشتغال) و مرکز ماده ۱۶ بهزیستی استان، طرح بزرگ دهکده تندرستی، پارکینگ مرکزی خودروهای توقیفی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان و خانه یاریگران زندگی آموزش و پرورش استان نیز بازدید کرد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=96989

برچسب ها