• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 5 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل پست ها: 70577اخبار امروز : 1
1

مدیریت موفق انتظامی کردستان در کاهش آسیب های اجتماعی قابل تقدیر است

  • کد خبر : 96894
  • ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۲
مدیریت موفق انتظامی کردستان در کاهش آسیب های اجتماعی قابل تقدیر است

قائم‌ مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در سنندج با تاکید بر اهمیت تلاش نهادهای مرتبط با عرصه مبارزه با موادمخدر در حوزه پیشگیری از اعتیاد؛ مدیریت موفق انتظامی استان کردستان را در کاهش آسیب های اجتماعی قابل تقدیر خواند.

کردستان- دکتر علیرضا کاظمی  در جلسه تودیع و معارفه دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: استان کردستان جزو موفق‌ترین استان‌های کشور است که با تلاش‌های خالصانه  مسئولان در عرصه مواد مخدر، رتبه اول تا سوم بوده است.

وی افزود: استان کردستان جزء موفق ترین استان های کشور است که با رشادت کارکنان فراجا اقدامات خوبی در حوزه مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب های اجتماعی صورت گرفته است.

قائم مقام دبیرکل ستاد بیان داشت: اقدامات انتظامی در حوزه مواد مخدر چه از جنبه مقابله و پیشگیری را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: پلیس با روحیه جهادی و انقلابی همیشه در میدان است و در این امر مهم نیز در خط مقدم قرار دارد و در جهت امنیت و سلامت روانی مردم با افتخار شهید تقدیم می کند.

کاظمی به مدیریت خوب فرمانده انتظامی کردستان اشاره کرد و گفت: اقدامات پلیس کردستان خود نشان دهنده این مهم است و این در سایه تلاش و کوشش شبانه روزی مجموعه انتظامی استان محقق شده است و قابل تقدیر است.

وی تصریح کرد: اعتیاد علت اصلی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است، و می طلبد در حوزه پیشگیرانه و برنامه‌های فرهنگی کلیه نهادهای مرتبط در این حوزه برای مقابله با این بلای خانماسوز تلاش کنند.

قائم مقام دبیرکل ستاد افزود: استان کردستان دارای مردمان با فرهنگ و جامعه‌ای پاک و سالم بوده که دارای رتبه برتر سلامت اجتماعی و از لحاظ آلودگی به مواد مخدر جزو ۱۰ استان آخر کشور است.

کاظمی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در جلسات بررسی آسیب‌های اجتماعی بر اولویت  کاری مسئولان در حوزه مبارزه با مواد مخدر تاکید دارند، تصریح کرد: مسئولان باید موضوع آسیب‌های اجتماعی را جدی بگیرند.

وی بیان کرد: آموزش وپرورش میدان‌دار و مسئولیت بزرگی در مقابل آسیب‌های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر دارد، چراکه الگوهای مواد مخدر در حوزه‌های کشت، توزیع، تولید، مصرف و سن در میان جوانان و نوجوانان تغییر کرده است.

قائم مقام دبیر کل ستاد ابراز داشت: خوشبختانه در حوزه آسیب‌های اجتماعی علی‌رغم انتظارات موفقیت‌های بسیار خوبی کسب شده که رتبه اول کشفیات در سطح دنیا و رشد ۱۳۰ درصدی ساماندهی معتادان متجاهر از افتخارات کشور ایران است.

کاظمی اظهار کرد: فعالیت‌های فرهنگی با رویکرد مردمی سازی در دولت سیزدهم با مجامع خیرین منجر به جذب ۲ هزار خیر در ۱۲۹ استان و حدود ۶۰۰ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی  شده است.

اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران از آغاز شکل‌گیری تاکنون پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر بوده اما به دلیل همسایگی با کشورهای تولیدکننده مواد مخدر در مسیر ترانزیت قاچاق است مواد قرار دارد و از این رو هزینه‌های هنگفتی برای مقابله با آن متقبل شده است.

وی گفت: با توجه به اینکه آسیب‌های ناشی از مواد مخدر در این استان نیز وجود دارد، آلوده شدن به مواد مخدر نیز در بین مردم کردستان قبح زیادی دارد.

استاندار استان، راه‌اندازی کمپ ماده ۱۶ با تلاش مجموعه‌های مختلف از جمله شورای مبارزه با مواد مخدر، فرمانداری، شهرداری و غیره برای جمع‌آوری و درمان معتادین متجاهر را از جمله اقدامات شکل‌گرفته در کردستان برای پیشگیری از آسیب‌های ناشی از مواد مخدر ذکر کرد.

گفتنی است؛ در این مراسم از زحمات مجاهدانه و شبانه‌روزی «سردار علی آزادی» دبیر سابق شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان تقدیر و «علی محمد پناه» به‌عنوان دبیر جدید شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان معرفی شد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=96894

برچسب ها