• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 5 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل پست ها: 70577اخبار امروز : 1
0

دوره آموزشی تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد در سمنان برگزار شد

  • کد خبر : 96705
  • ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸
دوره آموزشی تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد در سمنان برگزار شد

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان سمنان از برگزاری دوره آموزشی تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد با عنوان یاریگران هلال احمر در استان سمنان خبر داد.

سمنان- زرگر در این دوره آموزشی با بیان اینکه این دوره با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شده است، افزود: از آنجا که یکی از اهداف جمعیت هلال احمر حمایت از زندگی و سلامت انسان ها است، دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد در راستای ترویج فرهنگ سلامت و غنی سازی اوقات فراغت از طریق مشارکت جوانان در حوزه سلامت اجتماعی به عنوان مهمترین مؤلفه خودکنترلی اجرایی شد.

وی افزود: در این دوره مباحثی از قبیل افزایش خود مراقبتی و کاهش اعتیاد در نوجوانان و جوانان، تغییر نگرش و تقویت رفتارهای محافظت کننده در میان این قشر و خانواده های آنان از طریق تأثیر گذاری بر جنبه های شناختی، عاطفی و رفتاری، آموزش داده شد.

جعفر معینیان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان نیز در مراسم اختتامیه این دوره که با حضور حجت الاسلام حسینی المدنی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دکتر منیری معاون دانشجویی جمعیت هلال احمر، درخشان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و سایر مسئولین و اعضای مربوطه انجام پذیرفت اجرای این دوره ها را نشانه اهمیت موضوع پیشگیری از اعتیاد و استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمر در اینخصوص عنوان کرد.

وی با اشاره به تفاهمنامه منعقد شده ما بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و جمعیت هلال احمر خواستار تعامل و همکاری بیش از پیش این سازمان در راستای اجرای برنامه های پیشگیرانه از قبیل کارگاه های آموزش ، تشکیل زنجیره انسانی با شعار نه به اعتیاد ، برپایی چادرهای اطلاع رسانی و سلامت ، برپایی نمایشگاه و… شد.

گفتنی است؛ دوره آموزش تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد با عنوان «یاریگران هلال» در سه روز و به مدت ۲۰ ساعت با حضور بیش از ۱۰۰ نفر  اعضای جدیدالورود کارکنان و… از  استانهای سراسر کشور به میزبانی استان سمنان برگزار شد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=96705

برچسب ها