• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 5 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل پست ها: 70577اخبار امروز : 1
0

برگزاری دومین نشست تخصصی همایش علمی-کاربردی حاشیه شهر مشهد با موضوع اعتیاد

  • کد خبر : 96354
  • ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱
برگزاری دومین نشست تخصصی همایش علمی-کاربردی حاشیه شهر مشهد با موضوع اعتیاد

در دومین نشست تخصصی همایش علمی-کاربردی حاشیه شهر مشهد به موضوع اعتیاد به‌منظور شناسایی چالش‌ها و ارائه راهکارها پرداخته شد.

خراسان رضوی- دومین نشست تخصصی همایش علمی-کاربردی حاشیه شهر مشهد با موضوع اعتیاد به‌منظور شناسایی چالش‌ها و ارائه راهکارها به همت بهزیستی خراسان رضوی و با حضور نمایندگان سازمان‌ها و دستگاه‌های همکار از قبیل استانداری، فرمانداری، شهرداری، سازمان‌های مردم‌نهاد، صنف درمانگران اعتیاد، سازمان نظام روانشناسی، پلیس مبارزه با مواد مخدر، سازمان ورزش و جوانان، مسئولین فنی مراکز درمان اعتیاد حاشیه شهر، هلال احمر، دادگستری، آموزش و پرورش در محل اداره کل بهزیستی خراسان رضوی برگزار شد.

در ادامه نشست، مسعود فیروزی مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گزارش کاملی از عملکرد بهزیستی در راستای پیشگیری و مبارزه با اعتیاد در حاشیه شهر مشهد ارائه و اسماعیل رحمانی معاون دادستان مشهد نیز در خصوص موضوع اعتیاد، جرم و معتادان متجاهر در حاشیه شهر مطالبی را از منظر قانونی و قضایی عنوان کرد.

همچنین علی زندی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی به آسیب اعتیاد و معتادین به‌ویژه در حاشیه شهر مشهد پرداخت و گزارشی از عملکرد دبیرخانه شورا در این راستا ارائه کرد و مهدی ابراهیمی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز به موضوع حاشیه‌نشینی، پهنه‌های جمعیتی و بافت‌های موجود و اعتیاد در حاشیه مشهد پرداخت.

در بخش دوم نشست؛ کارگاه‌های تخصصی در ۴ گروه مختلف با حضور متخصصین و فعالین آن حوزه با موضوع وضعیت شیوع و مدل اعتیاد در حاشیه شهر، چالش‌ها و راه‌حل‌ها، خدمات درمانی اعتیاد و کاهش آسیب، دسترسی و حمایت در حاشیه شهر، امنیت مراکز، پیشگیری از اعتیاد در حاشیه شهر، عملکردها و مدل‌ها، درمان‌های اقامتی، اجباری، تجاهر، جرم و عملکردها برگزار شد و در این کارگاه‌ها افراد به بحث و تبادل نظر و مسئله‌یابی در راستای موضوع مطرح شده پرداختند و چالش‌ها و راهکارها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت. در نهایت جمع‌بندی نتایج و گزارش نهایی توسط کارگروه‌ها ارائه شد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=96354

برچسب ها