• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
3

از ظرفیت مدارس و محلات برای فراگیری برنامه های پیشگیری از اعتیاد استفاده شود

  • کد خبر : 94204
  • ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲
از ظرفیت مدارس و محلات برای فراگیری برنامه های پیشگیری از اعتیاد استفاده شود
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران گفت: با استفاده از ظرفیت مدرسه، خانواده و محلات، می توان برنامه های فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد را فراگیر نمود.

مازندران- علی شیرازی در اولین روز از هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی مزین بنام تاثیر مدرسه صالح در تاب آوری روانی-اجتماعی کودکان و نوجوانان در دبیرستان هیات امنایی شهید حسن آذریان روستای اسلام آباد از توابع شهرستان میاندورود، با اشاره به لزوم اولویت بخشی به مقوله پیشگیری و بهره گیری از توانایی های آموزش وپرورش افزود: دولت مردمی سیزدهم، اجرا و ارتقای برنامه اجتماعی و فرهنگی در جهت پیشگیری از اعتیاد بعنوان بهترین و موثرترین راهبرد در جامعه را سرلوحه کارهای خود قرار داده است و این تصمیم و اراده دولت در مدارس و دانشگاه های مازندران در حال اجرا است.
وی با اشاره به آئین رو نمائی از نقشه راه فاز دوم طرح یاریگران زندگی که با حضور سید محمود حسینی پور، استاندار مازندران، نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی و مقامات استان در شروع سال تحصیلی صورت پذیرفت، افزود: اجرای مناسب و دقیق برنامه های فرهنگی و پیشگیری و گسترش و اجرای صحیح طرح یاریگران زندگی و تعمیم مهارت های پیشگیرانه در جلوگیری از گرایش دانش آموزان به سوء مصرف مواد مخدر و روان گردانها، نقش سازنده ای را ایفا می کنند.
دبیر شورا با تاکید بر سیاستهای ابلاغی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و برنامه ریزی مطلوب معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد افزود: در تلاش هستیم در هر مدرسه یک کانون یاریگر زندگی ایجاد کنیم تا بتوانیم قدم‌های موثری در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی برداریم. در این برنامه مهم، نقش آموزش و پرورش در خط مقدم جبهه به عنوان موثرترین نهاد در امر آموزش و مروج اصلی فرهنگ پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار موثر می باشد.
شیرازی با تاکید بر لزوم توجه جدی به برنامه های پیشگیری اولیه از اعتیاد و کاهش تقاضا گفت: باید در حوزه فرهنگی و پیشگیری با همدلی، هم افزائی و انرژی مضاعف تلاش کرد تا منجر به کاهش نرخ بروز اعتیاد در استان باشیم.
وی با تاکید بر با اهمیت برنامه ریزی مدون و تقویت کانون یاریگران مدرسه درسطح استان و مراقب های اجتماعی دانش آموزان و نقش برنامه های فرهنگی و پیشگیری در جلوگیری از گرایش فرزندان و دانش آموزان به سوء مصرف مواد مخدر و روان گردانها، افزود: دانشگاه ها، مدارس و خانواده ها در گسترش و اجرای صحیح طرح یاریگران زندگی و تعمیم مهارت های پیشگیرانه نقش سازنده ای را ایفا می کنند.
شیرازی در پایان این مراسم با اشاره به تاثیر معنویت در پیشگیری از اعتیاد و نقش ارزشهای دینی با بهره مندی از ظرفیت عظیم روحانیون و مبلغین دینی تصریح کرد : توجه به احکام و فرائض دینی و مذهبی و سبک زندگی اسلامی – ایرانی می تواند کمک بزرگی به آگاهی بخشی جامعه، کاهش صدمه ها و ارتقا سلامت روانی جامعه هدف کند. از این رو امیدواریم تمامی نخبگان مذهبی و فرهنگی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی مشارکت فراگیر داشته باشند .

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=94204
  • ارسال توسط :
  • منبع : شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران
  • 179 بازدید
  • بدون دیدگاه