• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : 12 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024
کل پست ها: 70590اخبار امروز : 0
5

استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی برای آگاهی بخشی نسبت به پدیده شوم اعتیاد

  • کد خبر : 83060
  • ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶
استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی برای آگاهی بخشی نسبت به پدیده شوم اعتیاد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران گفت: از ظرفیت تشکل های مردمی برای آگاهی بخشی و رویکرد اجتماعی سازی پدیده شوم اعتیاد استفاده شود.

مازندران- علی شیرازی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهشهر بر ضرورت استفاده از ظرفیت کلیه تشکل ها، انجمن معتادان گمنام و کنگره ۶۰ برای اجرای برنامه های آموزشی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اعتیاد، تاکید کرد.
وی با تاکید بر اهمیت آگاهی بخشی جوانان و افراد در معرض خطر بیان کرد: پیشگیری توام با آموزش، برای همه شهروندان در دستور کار قرار گیرد تا آسیب های ناشی از این مواد کنترل و کاهش یابد.
دبیر شورا با بیان اینکه خودداری از آموزش تخصصی و مناسب، تعداد بیشتری از جوانان را به ورطه ابتلای به اعتیاد خواهد کشاند، بر لزوم بهره گیری از ظرفیت سمن ها به منظور تشکیل کلاس های آموزشی و اطلاع رسانی تاکید کرد.
دبیر شورا گفت: اولین اولویت دولت مردمی براساس رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری، پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه حوزه مواد مخدر است و موفقیت در این زمینه بدون شک با استفاده از ظرفیت های مردمی و بهره مندی رویکرد اجتماعی در مقابله با این معضل خانمانسوز میباشد. سیاست های دولت سیزدهم نیز در زمینه مواد مخدر با تاکید بر استفاده از همین ظرفیت ها بویژه اجرای طرح یاری گران زندگی در سطح آموزش و پرورش برنامه ریزی شده است.
شیرازی با بیان اینکه جوانان سرمایه‌های ملی هستند و باید در مسیر توسعه کشور از آنان استفاده شود اظهار داشت: دشمنان به صورت مستمر و پیوسته با ایجاد برنامه های مبتذل فرهنگی و همچنین تولید انواع مواد مخدر جدید به دنبال تخریب و انحراف جوانان کشور هستند.
وی با بیان اینکه بخشداران ، شورای اسلامی روستاها، دهیاران و منابع معتمد محلی ضمن اطلاع رسانی مناسب درباره مجازات های قانونی مربوط به کشت شاهدانه و خشخاش به مردم، در صورت مشاهده هرگونه زمینه فعالیت برای کشت شاهدانه و خشخاش مکلف هستند از انعکاس خبر آن در رسانه ها ممانعت نموده و موضوع را به مراجع ذیصلاح اطلاع دهند.
در پایان مراسم، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان مازندران به نمایندگی از دکتر اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، حکم انتصاب علی اصغر میرزایی به عنوان رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهشهر را به ایشان اعطاء کرد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=83060
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مازندران
  • 124 بازدید
  • بدون دیدگاه