• امروز : سه شنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 23 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Tuesday - 5 December - 2023
کل پست ها: 70238اخبار امروز : 0
5

خانه یاریگران زندگی در غرب استان تهران افتتاح شد

  • کد خبر : 94013
  • 17 آبان 1402 - 18:04
خانه یاریگران زندگی در غرب استان تهران افتتاح شد
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه شهرستان‌های استان تهران با ظرفیت‌های زیادی که دارند، در حقیقت یک ایران کوچک هستند، گفت: قرار دادن خانه یاریگران زندگی در اردوگاه تفریحی دانش‌آموزان کار عالمانه‌ای بوده است.

غرب استان تهران- دکتر علیرضا کاظمی در مراسم افتتاح خانه یاریگران زندگی غرب استان تهران و بزرگترین اتاق فرار دانش‌آموزی غرب استان تهران که با حضور معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد، معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر غرب استان تهران و جمعی از مقامات برگزار شد، ضمن قدردانی از آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به جهت فعالیت‌های ارزنده در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: این کار ارزشمند نشان از توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) دارد.
وی تصریح کرد: ایشان همواره موضوع آسیب‌های اجتماعی را مهم‌ترین مسئله نظام دانسته‌اند و می‌فرمایند؛ هیچ غمی بالاتر از آسیب‌های اجتماعی برای یک مسئول نیست و باید هر انسان با وجدانی این دغدغه را داشته باشد، گویی که فرزند خودتان است.
قائم مقام دبیرکل ستاد ادامه داد: شهرستان‌های استان تهران با ظرفیت‌های زیادی که دارند، در حقیقت یک ایران کوچک هستند و قرار دادن خانه یاریگران زندگی در اردوگاه تفریحی دانش‌آموزان کار عالمانه‌ای بوده است.
کاظمی گفت: باور درونی بنده این است که مدرسه تصویر آینده یک محله است و آموزش و پرورش یک منطقه و شهرستان تصویر آینده آن شهرستان. این مسئله برای کل کشور نیز صادق می‌باشد. بنابراین آموزش و پرورش بالاترین سرمایه و چشمه جوشان و خروشان یک کشور خواهد بود. پس چنانچه کسی می‌خواهد برای کشور کاری انجام دهد، باید خودش را صرف این چشمه کند.
وی افزود: آموزش و پرورش دو کار مهم انجام می‌دهد؛ اول شناسایی و کمک به افراد آسیب دیده که بهترین بستر آن طرح نماد است و اما گام مهمتر برای کم شدن و کنترل جمعیت آسیب دیده، پیشگیری است.
کاظمی با تایید فعالیت‌های معاونت پرورشی و فرهنگی ادامه داد: می‌توان علاوه بر ارتقای دانش دانش‌آموزان با تمرکز بر ظرفیت‌های اردویی در درون و بیرون آموزش و پرورش زمینه ایجاد موقعیت‌های تربیتی رشد دهنده را طبق سند تحول بنیادین فراهم کنیم و یکی از کارها برای ایجاد موقعیت تربیتی رشد دهنده، ایجاد خانه یاریگران زندگی است.
وی اضافه کرد: بنده خود را عضوی از خانواده آموزش و پرورش می‌دانم و با تمام وجود در خدمت آن هستم و بحمدالله در سال‌های اخیر نرخ رشد آسیب‌های اجتماعی در آموزش و پرورش کنترل شده و این به سبب طرح‌ها و فعالیت‌های اثرگذار این چنین بوده است.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=94013
  • ارسال توسط :
  • منبع : شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر غرب استان تهران
  • 162 بازدید
  • بدون دیدگاه