• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 16 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023
کل پست ها: 69878اخبار امروز : 14
7

استاندار اصفهان: زمینه‌سازی بازگشت معتادان درمان یافته به جامعه ضروری است

  • کد خبر : 85255
  • 18 بهمن 1401 - 13:30
استاندار اصفهان: زمینه‌سازی بازگشت معتادان درمان یافته به جامعه ضروری است
استاندار اصفهان گفت: زمینه‌سازی برای بازگشت معتادان درمان یافته به جامعه ضروری است و در این ارتباط باید آموزش‌های لازم صورت پذیرد که این موضوع نیازمند مشارکت همه نهادهای ذیربط و دستگاه‌های متولی است تا بتوانیم شاهد حضور معتادان درمان یافته بین سایر شهروندان و ادامه زندگی عادی آنان باشیم.

به گزارش ایرنا، سیدرضا مرتضوی روز سه شنبه در مراسم افتتاح مرکز جامع توانمندسازی در اصفهان افزود: اقدامات سلبی در حوزه مبارزه با اعتیاد همواره انجام شده اما جنبه فرهنگی و اجتماعی آن مغفول مانده است، بنابراین در این زمینه باید برنامه ریزی و اقدامات لازم را داشته باشیم.

استاندار اصفهان تصریح کرد: اگر مرکز توانمندسازی در زمینه اجتماعی و فرهنگی فعالیت کند، می‌تواند اثرگذار باشد اما اگر تنها به جمع‌آوری معتادان متجاهر اکتفا کند، بی‌فایده خواهد بود.

مرتضوی ادامه داد: بخشی از فعالیت‌های مرتبط با اعتیاد و مواد مخدر دارای نقص و آنطور که شایسته بوده به موضوع اعتیاد و قاچاق مواد مخدر نپرداخته‌ایم، لذا توسعه فعالیت های فرهنگی و آموزشی در این پیوند باید با جدیت دنبال شود.

ضرورت پرهیز از سیاه‌نمایی در جامعه

شهردار اصفهان نیز در این مراسم گفت: گاهی مسوولان انتظاراتی را در جامعه ایجاد می‌کنند که قابل اجرا نیست، مانند اینکه بگوییم شهر ما روزی دیگر کارتن خواب و کودک کار نخواهد داشت، اگرچه باید در راستا و برای ایجاد جامعه عاری از بزه و خلاف بکوشیم.

علی قاسم‌زاده با بیان اینکه مطالبه‌گران باید از سیاه‌نمایی در جامعه بپرهیزند، خاطرنشان کرد: در برخی از خیابان‌های اصلی بسیاری از شهرهای بزرگ جهان نیز کارتن‌خواب وجود دارد و این موضوع تنها به اصفهان اختصاص ندارد.

وی اظهارداشت: راه اندازی مرکز توانمندسازی آقایان استان اصفهان حاصل همدلی و همگرایی میان نهادهای مختلف در استان همچون استانداری، سپاه و شهرداری است که بی تردید در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش خواهد داشت.

اهمیت سازمان‌های مردم نهاد برای کاهش اعتیاد

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر اصفهان نیز در این مراسم گفت: استفاده از ظرفیت تشکل‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد برای توانمندسازی، حرفه‌آموزی و اشتغال بهبودیافتگان مراکز درمانی اعتیاد باید بیش از قبل جدی گرفته شود.

مجتبی ایزدی ادامه داد: راه‌اندازی مراکز جامع برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و مقاوم‌سازی جامعه در برابر تهدیدهای ناشی اعتیاد نقش ویژه ای دارد.

مرکز جامع توانمندسازی مردان استان اصفهان با اعتباری با بیش از ۴۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان واقع در خیابان بعثت روز سه شنبه با حضور جمعی از مدیران استانی و شهری به بهره‌برداری رسید.

مرکز یاد شده با همکاری شهرداری، استانداری، بهزیستی و سپاه اصفهان با هدف ساماندهی معتادان و افراد بی خانمان راه اندازی شده است.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=85255