• امروز : دوشنبه - ۱۳ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 22 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Monday - 4 December - 2023
کل پست ها: 70238اخبار امروز : 20
5

استاندار فارس: برای آسیب‌شناسی مسائل اجتماعی اقدامات پژوهشی انجام شود

  • کد خبر : 84875
  • 03 بهمن 1401 - 11:11
استاندار فارس: برای آسیب‌شناسی مسائل اجتماعی اقدامات پژوهشی انجام شود
استاندار فارس گفت: در کنار اقدامات عملی در حوزه‌ آسیب شناسی مسائل اجتماعی باید با همکاری دستگاه‌های متولی اقدامات پژوهشی نیز انجام شود تا از حصول این تحقیقات حرکت‌های مؤثر عملی صورت پذیرد.

به گزارش شامگاه یکشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس؛ محمد هادی ایمانیه در بازدید از مناطق پرخطر و دارای آسیب های اجتماعی شهر شیراز، اعتیاد را از اولویت‌های مهم حوزه‌ اجتماعی دانست و اظهار کرد: ورود با جدیت همه دستگاه های متولی برای کاهش آسیب های اجتماعی ضروری است.

استاندار فارس ادامه داد: در جلسات متعدد و گوناگون با حضور دستگاه های ذی‌ربط برای کاهش آسیب های اجتماعی از جمله حضور معتادین متجاهر، کارتن خواب ها، خرده فروشان مواد مخدر و… اقدام شده اما اقدامات وسیع‌تری نیز همچنان ضروری است.

ایمانیه افزود: طبق پیش بینی و برنامه ریزی هایی که در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر انجام شده است، مقرر بود حضور معتادان متجاهر در شهر شیراز به صفر برسد؛ این مسئله با هم افزایی و همکاری تمامی دستگاه ها تا حد بسیار زیادی ساماندهی و کنترل شده است اما برای رسیدن به مقصود، باید مرحله‌ نهایی نیز انجام شود.
نماینده عالی دولت در فارس اعتیاد را از اولویت های مهم حوزه‌ اجتماعی عنوان کرد و افزود: نگاه منفعلانه و کارهای سطحی پاسخ گوی مناسبی به کمبودهای این حوزه نخواهد بود؛ ورود با جدیت همه دستگاه های متولی برای کاهش آسیب های اجتماعی ضروری است.

ایمانیه افزود: باید در کنار اقدامات عملی در حوزه‌ آسیب شناسی مسائل اجتماعی با همکاری دستگاه های متولی اقدامات پژوهشی نیز انجام شود تا از حصول این تحقیقات حرکت های موثر عملی صورت پذیرد.

استاندار فارس از مناطق گلکوب، دروازه کازرون، مهدی آباد، دروازه اصفهان، بلوار ماذون قشقایی و یکی از گرمخانه های موجود در این منطقه بازدید کرد.
در انتهای این بازدید جلسه‌ هم افزایی و مشورت جهت رفع مشکلات مزمن شده‌ این مناطق با حضور مدیران کل دستگاه های حمایتی، امنیتی، انتظامی، ارگان های خدمات رسان و برخی از فعالین فرهنگی این محلات برگزار شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=84875