• امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : 19 - رجب - 1444
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
کل پست ها: 68514اخبار امروز : 0
0

گام مهم در مبارزه با اعتیاد پیشگیری و خود مراقبتی است

  • کد خبر : 82890
  • 23 آبان 1401 - 11:37
گام مهم در مبارزه با اعتیاد پیشگیری و خود مراقبتی است
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مازندران گفت: گام مهم در مبارزه با اعتیاد پیشگیری و خود مراقبتی است و آموزش و پرورش و دانش آموزان در این گام نقش مهم و محوری دارند.

مازندران- علی شیرازی در مراسم بزرگداشت هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی که در دبیرستان دخترانه شهید آهنگر شهرستان میاندرود برگزار شد، ضمن گرامیداشت سه هزار هشتصد و پنجاه شهید شهدای عرصه مواد مخدر گفت: از نظر مقام معظم رهبری، اعتیاد اولین آسیب اجتماعی کشور به شمار می آید و آمارها حاکی از آن است که حدود ۵۵ درصد از طلاق‌ها، ۶۵ درصد از کودک آزاری‌ها و حدود ۶۴ درصد موارد ابتلا به بیماری های مختلف چون ایدز، ریشه در اعتیاد دارد، از همین رو رهبر معظم انقلاب فرمودند که مبارزه با اعتیاد باید در گام نخست مبارزه با آسیب های اجتماعی باشد.
وی ادامه داد: از نظر سازمان بهداشت جهانی، اعتیاد در کنار سلاح های کشتار جمعی و مشکلات زیست محیطی و فاصله طبقاتی از عوامل تهدید جدی برای حیات اجتماعی جهان محسوب می گردد و در ایران هم به دلیل مجاورت با کشور افغانستان این تهدید در صدر است چون بخش عمده تولبد مواد مخدر در این کشور تولید می شود و جمهوری اسلامی ایران در صف اول مبارزه جهانی مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و با اهدای شهدای گرانقدر و هزینه های مادی سنگین علاوه بر صیانت داخلی، خدمت بزرگی به سلامت جامعه جهانی و بشریت می نماید.
دبیر شورا به اهمیت و اولویت پیشگیری در مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: گام مهم در مبارزه با اعتیاد پیشگیری و خود مراقبتی است و آموزش و پرورش و دانش آموزان در این گام نقش مهم و محوری دارند. از این رو اجرای طرح یاریگران زندگی در سطح مدارس با بهره‌گیری از ظرفیت دانش آموزان، کارکنان و انجمن اولیاء و مربیان بدنبال تحقق این هدف بزرگ است.
شیرازی افزود: بسیاری از جوانانی که در دام اعتیاد افتادند، گفتند که برخی مهارت های زندگی از جمله مهارت نه گفتن را نداشتند و ما می‌توانیم بسیاری از این مهارت ها را در مدارس و با کمک معلمان دستگاه تعلیم و تربیت آموزش دهیم.
دبیر شورا در ادامه گفت: نقش دانش آموزان و آموزش و پرورش در توسعه خود مراقبتی و پیشگیری و افزایش آگاهی بسیار موثر است و نباید فراموش کنیم که شما جوانان سرمایه های اصلی کشور هستید و اگر آسیبی به شما برسد، دشمن به هدف خود خواهد رسید.
شیرازی در خاتمه گفت: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در صدر برنامه های طرح یاریگران زندگی است و تلاش می کنیم در این مسیر با کمک دانش آموزان و معلمان و خانواده ها موفق عمل کنیم و به اهداف مورد نظر دست یابیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=82890
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مازندران
  • 46 بازدید
  • بدون دیدگاه