• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
4

ایجاد تنوع در فرآیند غربال گری و درمان معتادان متجاهر با استفاده از دانش بنیان ها

  • کد خبر : 79027
  • 06 تیر 1401 - 14:27
ایجاد تنوع در فرآیند غربال گری و درمان معتادان متجاهر با استفاده از دانش بنیان ها
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ما به دنبال این هستیم که بسیاری از معتادان متجاهر در خانواده درمان شوند و نیازی به اردوگاه و کمپ نباشد. به همین دلیل موضوع پابندهای الکترونیکی برای ما اهمیت دارد.

به گزارش خبرنگار آسیب‌های اجتماعی خبرگزاری فارس، محمد جمال لو معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشست اظهار کرد: احتمالا برای بسیاری از مشکلات ما راهکارهایی وجود دارد که به دلیل فرآیندها دچار سقف شیشه ای شده‌ایم و این می تواند اجازه تغییر را ندهد.

وی افزود: ما یک خانه خلاق نوآوری را راه اندازی کرده ایم و به دنبال این هستیم که به یک راه حل مشترک برای کمک به حوزه اعتیاد برسیم.

جمال لو ادامه داد: اصولا تغییر با یک لشکر رخ نمی دهد بلکه می تواند با یک یا چند نفر این تغییر شکل بگیرد و در ستاد به دنبال آن هستیم که خروجی های مطلوبی را به دست آوریم.

جمال‌ لو ادامه داد: در این نشست به دنبال ایجاد زیست‌بوم نوآوری مبارزه با مواد مخدر و استفاده از تمامی ظرفیت‌های نوآوری در این حوزه هستیم.

وی افزود: ما این اتفاق را از سال گذشته طی تفاهم ستاد مبارزه با مواد مخدر و معاونت علمی ریاست جمهوری مرکز نوآوری یاریگران زندگی راه‌اندازی شد.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: طرح‌هایی که به این مرکز می‌آید پس از بررسی و تایید تا سقف یک میلیارد تومان مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی یاداور شد: ما به دنبال این هستیم که بسیاری از معتادان متجاهر در خانواده درمان شوند و نیازی به اردوگاه و کمپ نباشد. به همین دلیل موضوع پابندهای الکترونیکی برای ما اهمیت دارد.

وی تاکید کرد: در حوزه پیشگیری به دنبال باورمندی هستیم، این مکانیسم‌های باورمندی از طریق استارتاپ‌ها و جوانان انجام می‌شوند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=79027