• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022
کل پست ها: 67271اخبار امروز : 0
0

توجه به ورزش از مراجعه به مراکز ترک اعتیاد و ندامتگاه‌ها می‌کاهد

  • کد خبر : 77796
  • 28 اردیبهشت 1401 - 8:58
توجه به ورزش از مراجعه به مراکز ترک اعتیاد و ندامتگاه‌ها می‌کاهد
رییس فراکسیون راهبردی مجلس گفت: هر چه تعداد باشگاه‌ها و برنامه‌های ورزشی در جامعه بیشتر شود ،مراجعه به بیمارستان‌ها، مراکز ترک اعتیاد و ندامتگاه‌ها کمتر خواهد شد.

حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: فراکسیون راهبردی اولین فراکسیونی است که در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی شکل گرفته و یکی از فراکسیون‌های فعال این دوره است که کمیته‌های تخصصی مختلف دارد و هر کدام از این کمیته‌ها در حوزه تخصصی خود نشست‌ها و پیگیری‌های مرتبط را انجام می‌دهند.

وی همچنین با تبریک پیروزی‌ها و موفقیت‌های کاروان ورزشکاران کشورمان در المپیک ناشنوایان برزیل گفت: از زمانی که آقای سجادی سکانداری وزارت ورزش و جوانان را به دست گرفته، در این وزارتخانه و حوزه‌های مختلف آن شاهد پویایی و تحرک و تعالی و پیروزی‌ها هستیم.

میرتاج الدینی افزود: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال رابه نام سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین نامگذاری کرده اند، در حوزه ورزش باید شاهد نقش دانش بنیان و تاثیر گذاری آن باشیم. در جهان امروز، هر موفقیتی که در ورزش بخواهیم به دست بیاوریم، اگر بدون دانش و بهره گیری از تکنولوژی برتر باشد، بدست نمی‌آید، پس لازم است که در این خصوص هم وزارت ورزش و جوانان و هم ما در مجلس به این مهم توجه ویژه داشته باشیم که چگونه برنامه‌های متکی بر دانش‌ها و فناوری‌های جدید می‌تواند عرصه ورزش ما را ارتقا دهد و بالا ببرد.

نماینده تبریز در مجلس خاطرنشان کرد: هر چه ما در حوزه ورزش تلاش و حمایت کنیم و برنامه ریزی بهتری داشته باشیم، همان مقدار از آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاسته می‌شود. سلامت، پویایی و نشاط جامعه در گرو حمایت از برنامه‌های ورزشی است.

رئیس فراکسیون راهبردی با اشاره به نقش ورزش در سلامت جامعه، گفت: این جمله مبالغه نیست که هر تعداد باشگاه‌های ورزشی و برنامه‌های ورزشی در جامعه بیشتر شود، همان مقدار مراجعه به بیمارستان‌ها، مراکز ترک اعتیاد و ندامتگاه‌ها کمتر خواهد شد. پس باید یک حرکت همه جانبه در حمایت از ورزش داشته باشیم. امروز یکی از نیاز‌های اصلی جامعه این است که در حوزه‌ها و عرصه‌های مختلف بتوانیم برنامه‌های مختلف ورزش و جوانان را پشتیبانی کنیم. مجلس نیز در این باره آمادگی کامل دارد. ما در کمیسیون فرهنگی، فراکسیون‌های مرتبط با ورزش و فراکسیون راهبردی در کنار شما خواهیم بود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=77796