• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022
کل پست ها: 67023اخبار امروز : 0
2

استقبال از ایده و نظرات نخبگان علمی در پیشگیری و درمان اعتیاد

  • کد خبر : 77690
  • 21 اردیبهشت 1401 - 9:50
استقبال از ایده و نظرات نخبگان علمی در پیشگیری و درمان اعتیاد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: توسعه مطالعات و پژوهش های بنیادی و کاربردی در امر مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها می تواند نقش بسزایی در پیشگیری و درمان معتادان داشته باشد.

فارس- سید موسی حسینی در دیدار با دکتر حبیب شریف رئیس بنیاد نخبگان فارس، به چندوجهی بودن مواد مخدر و معضلات ناشی از آن در سطح جامعه اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به پیچیدگی های پدیده شوم اعتیاد و آسیب های ناشی از مصرف آن که خسارت‌های بی‌شماری را در ابعاد فردی، خانوادگی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به جامعه تحمیل می‌نماید می‌بایست با استفاده از دانش و تخصص نخبگان، مبارزه هدفمند و هوشمندی در برابر مواد مخدر و روان‌گردان‌ها صورت پذیرد.
وی افزود: برای پیشگیری و درمان اعتیاد باید از برنامه‌های جامع و دانش‌بنیان اثربخش بهره گرفت تا شاهد کاهش معضلات ناشی از مصرف مواد افیونی باشیم.
دبیر شورا، جایگاه دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی و نخبگان علمی جامعه را برای پیشگیری از اعتیاد و کاهش مشکلات و آسیب‌های اجتماعی مهم و تعیین‌کننده دانست و گفت: به‌منظور بهینه‌سازی روش ها و مبارزه هدفمند با مواد مخدر، نظرات و ایده‌های موثر و کاربردی از سوی متخصصان، شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان جوان در عرصه مبارزه با مواد مخدر بسیار ضروری است و از آنها استقبال خواهیم کرد.
حسینی در ادامه سخنان خود بهره گیری از ظرفیت های علمی و تخصصی را در امر مبارزه با معضل مواد مخدر را مهم برشمرد و افزود: توسعه مطالعات و پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای در مبارزه همه جانبه با مواد مخدر و روانگردان ها و ضرورت بهره گیری از فناوری‌ها و دانش روز دنیا یکی از اهداف ستاد مبارزه با مواد مخدر است که با تعامل بیشتر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با دانشگاه ها و مراکز علمی محقق خواهد شد.
این مقام مسئول بیان کرد: تلاش ستاد مبارزه با مواد مخدر، مبتنی نمودن اقدامات پیشگیری و درمان اعتیاد بر شواهد علمی و دوری از اعمال سلائق فردی و آزمون و خطا و همچنین داشتن تصویر واقعی از کانون هدف با بهره گیری از ظرفیت مراکز علمی است.
وی افزود: خوشبختانه با هم افزایی اقدامات توسط دستگاههای فرهنگی و پیشگیری، درمانی و سازمانهای مردم نهاد از هرگونه تک نوازی و اقدامات جزیره ای و پراکنده جلوگیری شده است و تلاش مستمر برای یک پارچه سازی فعالیت ها با رعایت اصل بومی برای تحقق و اثربخشی برنامه ¬های مبارزه با مواد مخدر ادامه دارد.
وی در پایان خواستار همکاری بیش از پیش بنیاد نخبگان، دانشگاه ها و مراکز علمی در امر پیشگیری و درمان اعتیاد شد و گفت: امید می رود مراکز علمی و دانشگاه ها و محققین و پژوهشگران با ایفای نقش به منظور تحقق نهضت فراگیر اجتماعی پیشگیری از مصرف مواد، اقدام موثر نمایند تا ان شاء الله شاهد کنترل و کاهش مصرف مواد در آحاد جامعه باشیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=77690
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان فارس
  • 68 بازدید
  • بدون دیدگاه