• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
11

نانوذرات حاوی DNA برای مقابله با اعتیاد آزمایش می‌شود

  • کد خبر : 77096
  • 25 فروردین 1401 - 11:26
نانوذرات حاوی DNA برای مقابله با اعتیاد آزمایش می‌شود
یک شرکت استفاده از نانوذرات دی‌اکسی ریبونوکلئیک اسید (DNA) را به عنوان بخشی از رویکرد ژن‌درمانی خود برای درمان سوءمصرف مواد مخدر آغاز کرده است.

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری آنا، یک شرکت استفاده از نانوذرات دی‌اکسی ریبونوکلئیک اسید (DNA) را به عنوان بخشی از رویکرد ژن‌درمانی خود برای درمان سوءمصرف مواد مخدر آغاز کرده است.

این نانوذرات که توسط کوپرنیک تراپیوتیکس توسعه داده و تولید شده‌اند، برای تزریق داخل بینی در نظر گرفته شده‌اند. پس از مصرف از طریق داخل بینی، آنها نشان دادند که این ماده از سد خونی مغزی عبور می‌کند و می‌تواند ژن درمانی را برای اختلالات مغزی ارائه دهد.

از آنجایی که نانوذرات DNA می‌توانند مستقیم از بینی به مغز حرکت کنند، پیش بینی می‌شود که رویکرد داخل بینی عملکرد طبیعی سیستم پاداش مغز را حفظ می‌کند. مزیت دیگر این فناوری آن است که اثر درمانی یک دوز از دارو احتمالا برای ماه‌ها یا سال‌ها باقی می‌ماند و در نتیجه امکان عود را در دراز مدت کاهش می‌دهد.

بخش ۶٫۷ میلیون دلاری این گرنت در فاز اول، دو سال اولیه کار در این پروژه را پوشش می‌دهد. در پایان فاز اول که برای پایان سال آینده پیش‌بینی شده است، محققان می‌توانند کمک هزینه اضافی نزدیک به ۸ میلیون دلار از NIDA برای پیشرفت بیشتر این روش ژن‌درمانی و استفاده از آن در کلینیک‌ها دریافت کنند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=77096