• امروز : جمعه - ۱ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 21 January - 2022
کل پست ها: 66522اخبار امروز : 0
0

مبارزه با مواد مخدر نیازمند بهره گیری از خرد جمعی است

  • کد خبر : 75614
  • 25 دی 1400 - 9:37
مبارزه با مواد مخدر نیازمند بهره گیری از خرد جمعی است
استاندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ایلام بر تدوین برنامه راهبردی، ارائه راهکارهای عملیاتی و بهره گیری از خرد جمعی در جهت کمک به رفع معضل مواد مخدر تاکید کرد.

ايلام- دکتر حسن بهرام نیا در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با بیان این مطلب گفت: نباید جلسات مبارزه با مواد مخدر صرفاً محلی برای ارائه گزارش تبدیل شود، بلکه باید ضمن وقت شناسی و مطالبه گری به محلی برای ارائه راهکارها، پیشنهادات و اعلام کارهای عملیاتی انجام شده باشد.
وی با تاکید بر حمایت های مادی و معنوی از خانواده های معتادین، ایجاد انگیزه برای ترک و فراهم نمودن امکان بازگشت آنان به آغوش خانواده بیان داشت: نجات یک معتاد نجات جان یک جامعه است؛ لذا ضرورت دارد دستگاه‌ها با برنامه ریزی، اقدامات موثر و اختصاص اعتبار بستر کار را برای رهایی فرد از دام اعتیاد فراهم و با اقدامات انگیزشی و حمایتی موجبات بازگشت بیمار به آغوش خانواده و جامعه را فراهم سازند.
استاندار با بیان اینکه همه ما باید به وظایف خود در این حوزه عمل کنیم خواستار تقویت مراکز ترک اعتیاد و ایجاد يک مرکز واحد برای ترک اعتیاد در استان شد.
بهرام نیا با بیان اینکه در بحث تشخیص و آسیب شناسی بخوبی عمل شده ولی پیچیدن نسخه درمانی نیازمند خرد جمعی است، از اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر استان خواست با برنامه محوری و کار عملیاتی الزامات و شیوه نامه‌های این شورا را اجرایی کنند؛ چرا که اعتبارات این حوزه بر اساس برنامه ها و رویکردهای عملیاتی توزیع می شود.
وی با تاکید بر برنامه محوری، رویکرد حمایتی و ارائه راهکارها در مدیریت آسیب‌ها گفت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند تدوین برنامه راهبردی در زمانبندی مشخص و شناخت آسیب ها به منطور رفع مشکل و پیچیدن نسخه درمانی است، بطوریکه منجر به کنترل معظل اعتیاد در جامعه شود.
وی افزود: بر اساس آمارها تعداد کمی موفق به ترک اعتیاد می شوند، اما وظیفه ماست که آن تعداد کم و لو یک نفر را هم نجات بدهیم، نجات یک نفر مثل نجات جان یک ملت است. امروز بسترها برای ترک اعتیاد فراهم شده است و نیاز به حمایت دارد و این بسترها باید بهینه سازی شوند.
استاندار ایلام گفت: می‌دانیم مشکلات زیاد است ولی باید آنها را به حداقل برسانیم و کسانی که عضو شورای مبارزه با مواد مخدر هستند باید با برنامه بیایند و همه نیت شان بر این باشد که خدمتی به خانواده های آسیب دیده از اعتیاد و معتادان ارایه نمایند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=75614
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان ایلام
  • 35 بازدید
  • بدون دیدگاه