• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
6

اروپا باید هزینه مبارزه ایران با ترانزیت مواد مخدر به قاره سبز را بپردازد

  • کد خبر : 75450
  • 14 دی 1400 - 12:18
اروپا باید هزینه مبارزه ایران با ترانزیت مواد مخدر به قاره سبز را بپردازد
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس بیان کرد: ایران از مرزهای خود برای مقابله با قاچاق مواد مخدر محافظت می کند و هزینه های جانی و مادی زیادی پرداخت می کند، این اقدام در نهایت به نفع اروپایی ها است بنابراین آنها باید هزینه این مبارزه را بپردازند.


به گزارش ملت بیدار:

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به هزینه های زیاد ایران برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر، گفت: همسایگی ایران با افغانستان، به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده موادمخدر هزینه های مادی و معنوی بسیار روی دست ما گذاشته است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس اظهار کرد: بعد از تصرف آمریکا بر افغانستان تولید مواد مخدر در این کشور به سالی ۸ میلیون تن رسید، لابراتورهای تولید کراک و هریون زیر برجک آمریکایی ها ساخته شد، آنها اهداف متعددی را با تولید مواد مخدر در افغانستان دنبال می کردند.

وی توضیح داد: آمریکا برای دشمنی با ایران میزان تولید مواد مخدر در افغانستان را افزایش داد تا مرزهای کشور همواره از لحاظ قاچاق مورد تهدید باشد و جوانان را به این مسیر نادرست بکشانند، از سوی دیگر اقتصاد افغانستان را به تولید و توزیع مواد مخدر گره زد تا این کشور را زمین گیر کند.

این نماینده مجلس بیان کرد: از سوی دیگر اروپا بازار اصلی مصرف مواد مخدر به شمار می رود اما اروپایی ها از اعتقاد مذهبی و سیاسی ایران در مبارزه با مواد مخدر سوء استفاده کرده و حاضر به کمک و پرداخت هزینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر به ایران نیستند.

ابوترابی تاکید کرد: ایران در راه مبارزه با قاچاق موادمخدر از مرزهای کشور، هزینه های هنگفتی پرداخت کرده است و ۴ هزار شهید در این مسیر داده ایم اما اروپایی ها نه تنها خسارت های وارده را جبران نمی کنند بلکه در مجامع بین المللی از ایران حمایت و دفاع نمی کنند.


عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: اگر ایران دست از مبارزه با مواد مخدر بردارد اروپا با مشکل بزرگی رو به رو خواهد شد بنابراین آنها نباید از رویه ایران سوء استفاده کنند./

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=75450