• امروز : پنج شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 27 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 2 December - 2021
کل پست ها: 66319اخبار امروز : 0
4

ظرفیت مراکز اقامتی میان مدت شهرستان تاکستان افزایش یابد

  • کد خبر : 73066
  • 09 شهریور 1400 - 8:38
ظرفیت مراکز اقامتی میان مدت شهرستان تاکستان افزایش یابد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین در بازدید از مراکز اقامتی میان مدت شهرستان تاکستان بر لزوم افزایش ظرفیت پذیرش معتادان متجاهر و ارتقاء کیفی خدمات درمانی آنها تاکید کرد.

علی رحمانی در اجرای نظارت بر مراکز ترک اعتیاد استان که به منظور ظرفیت سازی و ارتقاء سطح خدمات درمانی به بیماران در سطح کمپهای استان صورت می گیرد، از مرکز اقامتی انسان پاک و مرکز آقا محمدی در شهرستان تاکستان بازدید کرد.
وی در این بازدید که معاون امور فرهنگی بهزیستی و کارشناسان مربوطه استان نیز حضور داشت، بر ضرورت توجه ویژه به افزایش کیفی خدمات به بیماران و ظرفیت سازی جهت افزایش پذیرش بیماران در سطح استان تاکید و خواستار اهتمام بیشتر بهزیستی با همکاری و همراهی دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه شد.
دبیر شورا ضمن تاکید بر توجه به رعایت رفتار انسانی واسلامی با بیماران از مسولین مراکز خواست تا در برخورد با مددجویان نکات مذکور را رعایت تا بیماران انگیزه بیشتری جهت ترک داشته باشند.
انجام معاینات دوره ای پزشک و مشاوره های روانشناسی برای مدد جویان، توجه ویژه به شاخص های تجاهر، غربالگری بیماری کووید، ارجاع معتادان متجاهر غیر بومی استان مربوطه، بهره گیری از خدمات گروهای NA برای کمک به استمرار پاکی و بهبودی از دیگر مواردی بود که بر اجرای آنها تاکید شد.
رحمانی همچنین به همراه سر کار خانم غلامرضایی معاون فرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان از واحد های تولیدی سبد میوه و زغال چوب که توسط یکی از سازمانهای مردم نهاد در شهرستان تاکستان راه اندازی شده بازدید کرد و در این بازدید، ضمن تاکید بر ضرورت حمایت از ایجاد کارگاههای تولیدی با استفاده از ظرفیت بهبودیافتگان خواستار توجه ویژه سازمانها و ادارات حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ع) و بهزیستی با اعطای تسهیلات جهت توانمند سازی بهبود یافتگان و خانواده هایشان شد.
دبیر شورا افزود: حلقه های زنجیره درمان معتادان استان بهبودی،آموزش مهارتهای فنی، ایجاد شغل و نهایتا تولید می باشد که مهیا نمودن آنها منجر به سلامت روانی و عاطفی خانواده های انان خواهد شد، لذا همه دستگاههای متولی در حوزه درمان و حمایتهای اجتماعی استان در این زمینه با جدیت نسبت به اجرای اهداف و برنامه های ترسیم شده ستاد و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سال جاری با جدیت همت نموده تا بخشی از آلام و مشکلات خانواده های درگیر این معضل اجتماعی کاسته شود.
رحمانی در ادامه با اشاره به لزوم حمایت از سازمانهای مردم نهاد جهت ایجاد کارگاههای تولیدی و بکارگیری بهبودیافتگان افزود: سمنها در این حوزه نقش مهمی ایفا نموده و دستگاههای حمایتی عضو شورا نیز با مساعدت از آنها می توانند در حرفه آموزی و اشتغالزایی کمک موثری به عمل آورند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=73066
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان قزوین
  • 63 بازدید
  • بدون دیدگاه