• امروز : یکشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : 9 - ذو القعدة - 1444
  • برابر با : Sunday - 28 May - 2023
کل پست ها: 69078اخبار امروز : 0
14

مبارزه با مواد مخدر در گرو بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها است

  • کد خبر : 70336
  • 20 اردیبهشت 1400 - 14:25
مبارزه با مواد مخدر در گرو بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها است
استاندار ایلام گفت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم همگانی و بهره گیری از همه ظرفیت‌ها است.

«محمد نوذری» در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر استان با تاکید بر اقدامات پیشگیرانه و مهار آسیب های اجتماعی اظهار داشت: توجه به کار فرهنگی در مناطق آسیب پذیر از اعتیاد، مناطق محروم و نظارت بیشتر و مستمر در مراکز ترک اعتیاد می تواند به بهبود وضعیت اعتیاد در استان کمک کند.

وی افزود: صیانت از خانواده های آسیب دیده از اعتیاد، حمایت از بهبود یافتگان و ایجاد اشتغال این افراد می تواند ریشه های اعتیاد را بخشکاند.
استاندار ایلام با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم همگانی و بهره گیری از همه ظرفیت هاست و برنامه های خوبی در رفع مشکلات زیرساختی مناطق محروم به انجام رسیده، گفت: باید از ظرفیت های مردمی، سازمان های مردم نهاد و توسعه آموزش ها در کنترل و مبارزه با مواد مخدر بهره گرفت.
استاندار ایلام با بیان اینکه نرخ اعتیاد در استان پایین است خواستار تشکیل جلسه کارشناسی بررسی ماده ۱۶ به منظور جمع اوری معتادان متجاهر در راستای درمان و کاهش آسیب در جهت تقویت ماده ۱۵ قانون مبارزه با مواد مخدر در استان شد.
محمد نوذری تاکید کرد: طبق نتایج بدست آمده جلسه کارشناسی با حضور دستگاهای مرتبط برگزار شود و در صورت نیاز از ظرفیت های استان و کمک های دستگاهها برای راه اندازی مکان نگهداری این افراد به منظور کاهش آسیب و تداوم درمان بهره گیری شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=70336